Trasa Mediolan-San Remo 2020

RCS Sport zaprezentował trasę 111. klasyku Mediolan-San Remo, który w tym wyjątkowym roku odbędzie się 8 sierpnia.

"La Classicissima" poprowadzi znanymi sobie drogami. Zawodnicy pokonają 291 kilometrów, w końcówce mierząc się z dwoma podjazdami – Cipressą i Poggio – przed finiszem na Via Roma w San Remo.

profil Mediolan-San Remo 2020

Po starcie z Mediolanu – stolicy Lombardii – peleton skieruje się na południe, ku morskiemu wybrzeżu, po 142 kilometrach dojeżdżając do niezbyt wymagającej przełęcz Turchino, a po zjeździe osiągając wybrzeże Morza Liguryjskiego. Tam skręt w prawo, na San Remo.

Pierwszymi oznakami zbliżania się wymagającej końcówki będą krótkie wzniesienia – Capo Mele, Capo Cervo i Capo Berta. 27 kilometrów przed metą rozpocznie się pierwszy z decydujących podjazdów – Cipressa (5,65 km, 4,1%).

Dalej, do podnóża Poggio, jest 12,3 kilometra, w tym krótki zjazd i odcinek płaski. Wjazd na Poggio (3,7 km, 3,7%) rozpocznie się 9,2 kilometra przed metą w San Remo. Po pokonaniu wzniesienia przed kolarzami pozostanie serpentyna w dół oraz 2,2 kilometra płaskiej jezdni.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: