Marta Jaskulska w składzie CCC-Liv na hiszpański restart

Marta Jaskulska znalazła się w składzie zespołu CCC-Liv na wyścigi jednodniowe w Hiszpanii, na trasach których holenderska ekipa wznowi sezon 2020.

20-letnia Polka wystartuje w trzech wyścigach jednodniowych w Kraju Basków: Emakumeen Nafarroako Klasikoa (23 lipca), Klasikoa Navarra (24 lipca) oraz Durango-Durango (26 lipca).

Mamy przed sobą trzy trudne wyścigi w pagórkowatym terenie. Nowością będzie Emakumeen Nafarroako Klasikoa, ale dwa pozostałe są nam dobrze znane: Ashleigh Moolman-Pasio wygrała Klasikoa Navarra w ubiegłym sezonie, Sabrina Stultiens finiszowała trzecia w Durango-Durango w 2018 roku, a Marianne Vos wygrała ten wyścig cztery razy

– tłumaczył w komunikacie prasowym dyrektor sportowy zespołu, Jeroen Blijlevens.

Holenderski zespół ścigający się pod banderą polskiego sponsora poprowadzą doświadczone zawodniczki: Vos i Moolman-Pasio. Blijlevens liczy także na dobrą postawę Holenderki Sabriny Stultiens i Polki Marty Jaskulskiej.

Stultiens na szosę wraca po prawie dwóch latach przerwy, którą wymusiła kraksa w drugiej połowie 2018 roku. Dla Jaskulskiej będzie to pierwszy start w sezonie i pierwszy występ w barwach zespołu.

W baskijskim tryptyku nadzieję pokładam szczególnie w Marcie Jaskulskiej i Sabrinie Stultiens. Marta to niewiadoma, ale miała fantastyczne wyniki na treningach. Wyzwaniem przed nią stojącym jest osiągnięcie takich samych wartości na wyścigu. Sabrina natomiast wreszcie wraca do ścigania na najwyższym poziomie

– podkreślił.

Skład zespołu uzupełnią Jeanne Korevaar i Pauliena Rooijakkers.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: