Chris Froome i Egan Bernal razem wznowią sezon

Kolarze Team Sky na mecie Tour de France w Paryżu

Chris Froome i Egan Bernal (Team Ineos) razem wznowią sezon na trasie Route d'Occitanie (1-4 sierpnia).

Organizatorzy wyścigu potwierdzili wczoraj obecność Brytyjczyka na liście startowej. Ekipa Ineos nie ogłosiła jeszcze składu.

Trójka liderów Team Ineos ściganie rozpocznie we Francji: Bernal i Froome sprawdzą się na trasie Route d'Occitanie, natomiast Geraint Thomas sezon wznowi na trasie Tour de l'Ain (7-9 sierpnia).

Na trasie pierwszej francuskiej etapówki zaplanowano jeden górski etap, na którym wyrosną Porte de Balès, Col de Peyresourde oraz finałowa wspinaczka Col de Beyrède (10,9 km, 7,2%).

Bernal, który ostatnie miesiące spędził w Kolumbii, do Europy powrócił 19 lipca w większej grupie kolumbijskich sportowców, których na Stary Kontynent zabrał wyczarterowany lot.

Froome wystartuje po raz drugi od kraksy, która w czerwcu 2019 roku zatrzymała jego karierę. Brytyjczyk w lutym brał już udział w UAE Tour, natomiast występ w pirenejskiej etapówce będzie pierwszym po wymuszonej pandemią przerwie.

35-latek z końcem sezonu 2020 przechodzi do zespołu Israel Start-Up Nation, a we wrześniu w barwach ekipy Ineos chce po raz ostatni powalczyć o zwycięstwo w Tour de France. Brytyjski zespół do Francji ma jechać z trzema liderami, ale nie jest jasne czy Froome, wobec planowanej zmiany ekipy, zostanie do składu wybrany.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: