Movistar także zatroszczy się o klimat

Ekipa Movistar poinformowała, że jest w trakcie wdrażania planu przejścia na odnawialne źródła energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Zespół Eusebio Unzue za cel stawia sobie operowanie oparte o zrównoważony rozwój.

Spółka Abarca Sports, która stoi za sponsorowanym przez giganta branży telefonicznej zespołem Movistar, chce zostać pierwszym w peletonie WorldTour zespołem mogącym się pochwalić neutralnością emisyjną w swojej działalności.

Deklaracja hiszpańskiej ekipy to druga taka inicjatywa wśród 19 zespołów WorldTour: w styczniu plan osiągnięcia neutralności emisyjnej ogłosiła grupa Deceuninck-Quick-Step.

Movistar Team poinformował, że jej ślady węglowy, generowany przez samochody zespołu i siedzibę w Pampelunie, to 175 tysięcy kilogramów dwutlenku węgla w skali roku. Plan wprowadzany od lata 2020 roku zakłada zrównoważenie śladu węglowego struktur. Oznacza to osiągnięcie równowagi między ilością emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla a ilością z atmosfery pochłanianą przez gleby, zbiorniki wodne czy lasy.

W ramach tych zmian ekipa ma oprzeć konsumpcję energii w siedzibie wyłącznie o odnawialne źródła energii. Na dachu budynków w Pampelunie instalowane są panele słoneczne, natomiast w kolejnych miesiącach zespół przejdzie na hybrydowe modele Volvo, chcąc zmniejszyć emisję dwutlenku węgla na trasach wyścigów.

Tagi: Movistar
Paweł Gadzała

Recent Posts

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28

Kto zostanie królem Il Lombardia anno domini 2020?

Kto wygra Il Lombardia? Kto w tym roku jako pierwszy wedrze się na mury lombardzkiej twierdzy?

14 sierpnia 2020, 17:50

Criterium du Dauphine 2020: etap 3. Udany rajd Davide Formolo

Mistrz Włoch Davide Formolo, po ataku rozpoczętym na Col de la Madeleine, wygrał trzeci etap Criterium du Dauphine.

14 sierpnia 2020, 16:33

Criterium du Dauphine 2020. Dan Martin kontuzjowany

Dan Martin nie przystąpił do trzeciego etapu Criterium du Dauphine, poinformował zespół Israel Start-Up Nation.

14 sierpnia 2020, 12:46

Diamenty są wieczne. Prezentacja Il Lombardia 2020

Monumentalność tegorocznego Il Lombardia przesłania natłok wyścigów wpakowanych w studniowy sezon, ale włoski klasyk to nie kolejny wyścig przygotowawczy.

14 sierpnia 2020, 11:36

Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia.

14 sierpnia 2020, 09:04