Movistar także zatroszczy się o klimat

Ekipa Movistar poinformowała, że jest w trakcie wdrażania planu przejścia na odnawialne źródła energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Zespół Eusebio Unzue za cel stawia sobie operowanie oparte o zrównoważony rozwój.

Spółka Abarca Sports, która stoi za sponsorowanym przez giganta branży telefonicznej zespołem Movistar, chce zostać pierwszym w peletonie WorldTour zespołem mogącym się pochwalić neutralnością emisyjną w swojej działalności.

Deklaracja hiszpańskiej ekipy to druga taka inicjatywa wśród 19 zespołów WorldTour: w styczniu plan osiągnięcia neutralności emisyjnej ogłosiła grupa Deceuninck-Quick-Step.

Movistar Team poinformował, że jej ślady węglowy, generowany przez samochody zespołu i siedzibę w Pampelunie, to 175 tysięcy kilogramów dwutlenku węgla w skali roku. Plan wprowadzany od lata 2020 roku zakłada zrównoważenie śladu węglowego struktur. Oznacza to osiągnięcie równowagi między ilością emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla a ilością z atmosfery pochłanianą przez gleby, zbiorniki wodne czy lasy.

W ramach tych zmian ekipa ma oprzeć konsumpcję energii w siedzibie wyłącznie o odnawialne źródła energii. Na dachu budynków w Pampelunie instalowane są panele słoneczne, natomiast w kolejnych miesiącach zespół przejdzie na hybrydowe modele Volvo, chcąc zmniejszyć emisję dwutlenku węgla na trasach wyścigów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: