Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przedstawiła nowy kalendarz Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym na sezon 2020/2021.

Zmiany w organizacji imprez masowych wymuszone pandemią wirusa SARS-Cov-2 widoczne będą także w wyścigach przełajowych. Cykl rozpocząć ma się 1 listopada i zakończyć 24 stycznia, a w jego skład wejdzie 11 wyścigów.

To o trzy mniej niż pierwotnie planowano: wyścigi w amerykańskim Waterloo, irlandzkim Dublinie i belgijskiej Antwerpii zostały przełożone na kolejny rok, natomiast wyścig w belgijskim Zonhoven został przeniesiony do Antwerpii z 25 października na 13 grudnia.

UCI oraz firmą Flanders Classics, organizatorem imprezy, póki co planuje ściganie elity mężczyzn oraz kobiet (choć tu wraz z zawodniczkami do lat 23). Decyzje dotyczące zmagań juniorów Komitet Wykonawczy UCI podejmie w późniejszym terminie.

Kalendarz Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym na sezon 2020/2021

DataMiejsceKraj
1 listopadaOverijseBelgia
15 listopadaTaborCzechy
22 listopadaKoksijdeBelgia
29 listopadaBesançonFrancja
6 grudniaWachtebekeBelgia
13 grudniaAntwerpiaBelgia
20 grudniaNamurBelgia
27 grudniaDiegemBelgia
3 styczniaHulstHolandia
17 styczniaVillarsSzwajcaria
24 styczniaHoogerheideHolandia

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: