Torowe Mistrzostwa Świata juniorów nie w 2020 roku

W sezonie 2020 nie odbędą się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym juniorów.

Impreza miała odbyć się w Kairze (16-21 sierpnia), ale z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2 nie dojdzie do skutku.

Egipt mistrzostwa podejmie jednak w roku 2021, na co zgodzili się wyznaczeni już wcześniej do organizacji tej imprezy organizatorzy z Tel Awiwu. Tym samym czempionat w Izraelu przesunięty zostanie na roku 2022. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nie omieszkała podziękować obu krajom za współpracę w tej kwestii.

UCI zapowiedziała także, że mistrzostwa świata w maratonie MTB w 2021 roku nie odbędą się w kolumbijskim Manizales, ale na włoskiej Elbie. Data ich rozegrania nie jest jeszcze znana.

W związku z tym, że pandemia przeszkodzić może w rozegraniu mistrzostw świata w niektórych dyscyplinach, Komitet Wykonawczy UCI podjął decyzję o pozwoleniu aktualnym mistrzom, którzy nie będą mieli okazji tytułu bronić, na noszenie tęczowej koszulki do czasu rozegrania czempionatu w roku 2021.

Póki co zgodnie z planem odbyły się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym (luty/marzec), a na wrzesień zaplanowany jest czempionat szosowców w szwajcarskim Aigle-Martigny. Po zmianach w kalendarzu mistrzostwa świata w eliminatorze MTB odbędą się 23 sierpnia w belgijskim Leuven, w four-crossie 10-11 września we włoskim Val di Sole, w kolarstwie górskim cross-country oraz w konkurencjach downhill i pump-track w dniach 5-11 października w austriackim Leogang, a w maratonie MTB 24-25 października w tureckiej miejscowości Sakarya.

Nowego terminu szukają za to mistrzostwa świata BMX-ów, pierwotnie planowane na koniec maja w amerykańskim Houston.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: