Po pierwszym wyścigu Pucharu Polski MTB XCO 2020

Generalnym sukcesem zespołu Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team zakończyły się pierwsze po spowodowanej pandemią przerwie zawody w kolarstwie górskim Warsaw Cup, inaugurujące Puchar Polski MTB XCO.

W zorganizowanych na warszawskiej Kazurce zawodach, będących częścią cyklu ORLEN MTB Grand Prix Poland 2020 oraz obchodów 100-lecia polskiego kolarstwa wystartowało kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych.

W rywalizacji elity kobiet zwyciężyła Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), która pokonała najlepszą w kategorii orliczek Klaudię Czabok (Warszawski Klub Kolarski / Specialized) i Antoninę Białek (Warszawski Klub Kolarski), która również startowała w gronie zawodniczek do lat 23.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), przed Krzysztofem Łukasikiem (JBG-2 CRYOSPACE) i najlepszym z orlików Karolem Ostaszewskim (Warszawski Klub Kolarski).

W najważniejszych kategoriach (elita i orlicy) sklasyfikowano 11 kobiet i 35 mężczyzn.

Cieszę, że sezon w końcu ruszył na dobre i że w Polsce organizatorzy starają się, byśmy w tym sezonie mieli okazję stawać na linii startowej

– powiedziała Aleksandra Podgórska.

Nie ukrywam, że bardzo stęskniłam się za wyścigami, atmosferą startową i wszystkimi towarzyszącymi temu emocjami. Chyba wszyscy byli zaskoczeni, że na niedzielnym wyścigu kobiety będą miały do pokonania w ogromnym upale aż siedem okrążeń. Plan na wyścig był więc prosty. Jechać swoim własnym tempem, kontrolując przy tym wyścig. Nie chciałam za mocno szarpać ani niepotrzebnie się podpalać, bo wiedziałam, że temperatura oraz ilość okrążeń wszystko zweryfikują. Tak więc, w zasadzie od końca dwie rundy objęłam prowadzenie wyścigu. Kolejne pięć rund to samotna jazda po zwycięstwo.

Zwycięzca wyścigu elity Filip Helta tak skomentował swój występ:

Po dobrym starcie wysunąłem się na prowadzenie i narzuciłem swoje równe tempo. Do pokonania mieliśmy osiem okrążeń. Musieliśmy osiem razy wspiąć się pod pierwszą ścianę, a dodatkowym utrudnieniem tego dnia był upał. Cała trasa jest na otwartej przestrzeni. Mam do tej rundy duży respekt. Z czasem powiększałem swoją przewagę, co pozwalało mi na kontrolowanie wyścigu. Skupiałem się na płynnym pokonywaniu trasy, ostatecznie wygrywając wyścig. Jestem zadowolony z mojej dyspozycji.  Z wyścigu na wyścig czuje się coraz lepiej. Gratulacje dla organizatorów za dobrze zorganizowaną imprezę oraz podziękowania dla mojego teamu za obsługę.

W niedzielę rywalizowali również licencjonowani zawodnicy z młodszych kategorii wiekowych (pełne wyniki dostępne są pod adresem: protimer.pl), zaś w sobotę na Kazurce swoich sił najmłodsi kolarze, mastersi oraz amatorzy nieposiadający licencji.

Organizatorem Warsaw Cup Puchar Polski MTB XCO UCI był Warszawski Klub Kolarski.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: