Tour de France 2020. Zakarin na generalkę, Van Avermaet i Trentin po etapy

Matteo Trentin w pomarańczowej koszulce CCC Team

Fabio Baldato, dyrektor sportowy CCC Team, ujawnił plany startowe liderów polskiego zespołu na resztę obecnego sezonu. Ilnur Zakarin powalczy w Tour de France o klasyfikację generalną, a Greg van Avermaet i Matteo Trentin poszukają zwycięstw etapowych.

Zakarin prawdopodobnie zaliczy dwa Wielkie Toury.

To powinno się udać, ale nie rozmawialiśmy jeszcze o tym z naszymi liderami. Ilnur jest już w dobrej formie. Niestety nie jest to rok, w którym można zaplanować z dużym wyprzedzeniem

– powiedział Baldato w „Spaziociclismo”.

Van Avermaet i Trentin po zakończeniu Touru powinni być gotowi na północne klasyki. Vuleta a Espana w ich wykonaniu nie wchodzi raczej w grę.

Najpierw zaliczą Tour, ale nie mogą się tam zajechać, mając w perspektywie klasyki. Później, po serii od Amstel Gold Race do Ronde van Vlaanderen, nie pozostanie wiele na trzy tygodnie Vuelty.

Baldato spodziewa się po swoich kolarzach aktywnej jazdy. Prawdopodobne wycofanie się z CCC Team głównego sponsora grozi upadkiem grupy, a zatem trzeba będzie pokazać się z jak najlepszej strony i postarać się o oferty ze strony konkurencji.

Musimy od początku jeździć agresywnie i próbować zawalczyć w wyniki, także z powodu trudności ekonomicznych zespołu. Każdy chce mieć dobry kontrakt na przyszły rok

– podsumował Baldato.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: