Sponsor Team Ineos prosi rząd brytyjski o pomoc

Kryzys na rynku ropy oraz pandemia wirusa SARS-Cov-2 w kłopoty sprawiają także firmie sponsorującej Team Ineos.

Ineos, której właścicielem jest Ineos Group i chińskie przedsiębiorstwo państwowe Petrochina, od kilku tygodni rozmawiać ma z rządem Wielkiej Brytanii o otworzeniu nadzwyczajnej linii kredytu, informuje "Sky News".

Mowa tu o 500 milionach funtów, choć nie jest jasne jak duże wsparcie ostatecznie uda się uzyskać gigantowi petrochemicznemu. Założona w 1992 roku firma w 2018 roku wyceniana była na 35 miliardów funtów.

Ineos Group, której właścicielem jest sir Jim Ratcliffe, jeden z najbogatszych Brytyjczyków, to sponsor worldtourowej grupy, która dysponować ma największym w peletonie budżetem.

Problemem Ineosu jest nie tylko przestój gospodarczy w obliczu pandemii koronawirusa, ale także spadek cen ropy. Te od stycznia lecą w dół, z poziomu 68 dolarów za baryłkę do nawet 15 dolarów końcówce kwietnia a dziś 29 dolarów. Petroineos przetwarza 420 tysięcy baryłek ropy rocznie, co czyni go jednym z największych graczy na rynku europejskim.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: