Mathieu van der Poel pozostanie na trzech frontach

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel zmienił plany. Holender chce uprawiać kolarstwo górskie przynajmniej do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024.

Lider grupy Alpecin-Fenix w tym sezonie planował porzucić MTB, po zdobyciu medalu na Igrzyskach w Tokio. Z powodu pandemii impreza czterolecia została przesunięta o rok, co już pokrzyżowało plany mistrzowi Europy w kolarstwie górskim i mistrzowi świata w przełajach.

Chcę nadal łączyć trzy dyscypliny. Na MTB pozostanę do do Paryża. Daje to mi dodatkowe trzy lata na zdobycie tytułu mistrza świata w tej specjalności. Naprawdę kocham kolarstwo górskie

– wyznał Holender w rozmowie z „Wielerflits”.

Co do szosy Van der Poel i jego zespół liczyli w tym roku na zaproszenie do Vuelta a Espana, a po przerwaniu sezonu i zmianie kalendarza mieli nadzieję na dodatkowe miejsce w Tour de France. Nic z tego nie wyszło, a zatem start w Wielkim Tourze znalazł się wśród głównych celów na 2021.

Zwycięzca Amstel Gold Race nie przestawił jeszcze planów startowych na jesień, prawdopodobnie pozostanie przy zapowiedziach wiosennych, celując w monumenty Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Miszcz

    14 maja 2020, 11:49 o 11:49

    Trochę szkoda, że się tak rozmienia... Jednak szosa jest najbardziej medialna, ale jego zadowolenie jest chyba nadrzędnym celem.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: