Mathieu van der Poel pozostanie na trzech frontach

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel zmienił plany. Holender chce uprawiać kolarstwo górskie przynajmniej do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024.

Lider grupy Alpecin-Fenix w tym sezonie planował porzucić MTB, po zdobyciu medalu na Igrzyskach w Tokio. Z powodu pandemii impreza czterolecia została przesunięta o rok, co już pokrzyżowało plany mistrzowi Europy w kolarstwie górskim i mistrzowi świata w przełajach.

Chcę nadal łączyć trzy dyscypliny. Na MTB pozostanę do do Paryża. Daje to mi dodatkowe trzy lata na zdobycie tytułu mistrza świata w tej specjalności. Naprawdę kocham kolarstwo górskie

– wyznał Holender w rozmowie z „Wielerflits”.

Co do szosy Van der Poel i jego zespół liczyli w tym roku na zaproszenie do Vuelta a Espana, a po przerwaniu sezonu i zmianie kalendarza mieli nadzieję na dodatkowe miejsce w Tour de France. Nic z tego nie wyszło, a zatem start w Wielkim Tourze znalazł się wśród głównych celów na 2021.

Zwycięzca Amstel Gold Race nie przestawił jeszcze planów startowych na jesień, prawdopodobnie pozostanie przy zapowiedziach wiosennych, celując w monumenty Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Miszcz

    14 maja 2020, 11:49 o 11:49

    Trochę szkoda, że się tak rozmienia... Jednak szosa jest najbardziej medialna, ale jego zadowolenie jest chyba nadrzędnym celem.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: