Tour of the Alps 2020 odwołany

logo wyścigu Tour of the Alps

Włoski wyścig Tour of the Alps nie odbędzie się w sezonie 2020.

Organizatorzy imprezy tradycyjnie poprzedzającej Giro d'Italia poinformowali, że wyścigu w obecnych warunkach nie będą organizowali.

Impreza, która pierwotnie odbyć się miała w dniach 20-24 kwietnia, została już wcześniej przełożona na bliżej nieokreślony termin. Po publikacji nowego kalendarza UCI WorldTour organizatorzy nie czują się jednak pewniej, nie mają też przekonania, czy ściganie uda się wznowić w lipcu/sierpniu.

Włochy to kraj, który w Europie szczególnie dotknęła pandemia wirusa SARS-Cov-2. Ponad 214 tysięcy ludzi zachorowało na wywoływaną wirusem chorobę Covid-19, z czego ponad 29 tysięcy zmarło.

Jest jasne, że nie jesteśmy w stanie zorganizować wyścigu na właściwym poziomie w tych warunkach. Wobec pandemii Covid-19 i jej wpływu na świat sportu zostaliśmy tak naprawdę z jedną opcją. Nasi partnerzy wspierają nas w tej sytuacji, za co chcielibyśmy im podziękować

– tłumaczył Giacomo Santini, prezydent organizacji GS Alto Garda, która odpowiada za przeprowadzenie wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: