CCC Team porozumiał się z kolarzami

Kierownictwo CCC Team porozumiało się z zawodnikami w sprawie obniżki ich zarobków, informuje „Przegląd Sportowy”. Polska ekipa ma być gotowa do wznowienia sezonu.

Kłopoty finansowe głównego sponsora, przede wszystkim spowodowane zamknięciem sklepów z powodu pandemii, postawiły dalsze funkcjonowanie CCC Team pod znakiem zapytania. Część personelu została zwolniona, a kolarzom, według belgijskich mediów, zaproponowano redukcję zarobków nawet o 80 procent.

Na to nie było zgody. Jak wyjawił Fausto Masnada zawodnicy przedstawili własne warunki na dokończenie sezonu. Wygląda na to, że stronom udało się dogadać, o czym poinformował  Piotr Wadecki.

Teraz podpisujemy z kolarzami nowe porozumienia, czyli właściwie nowe kontrakty, które wyślemy do UCI. Ten proces potrwa tydzień, może dziesięć dni, bo dzisiaj wszystko dzieje się wolniej. Kiedy dostaniemy wszystkie dokumenty i wyślemy je do Unii, będzie można powiedzieć, że temat jest zamknięty i czekamy na pierwsze starty

– powiedział menadżer ekipy w ”Przeglądzie Sportowym”.

Wadecki nie zdradził jak bardzo spadną zarobki kolarzy. Nieoficjalnie chodzi o 40-45 procent.

Na szczęście ciężar sponsorowania zespołu rozkłada się na kilku sponsorów, a nie tylko jednego, co jest bardzo ważne w tak trudnym czasie. Jeśli tylko sezon wystartuje, to damy radę przetrwać w tym roku. I nie mówię tylko o worldtourowym CCC Team, ale o całym naszym projekcie. Później będziemy rozmawiać o kolejnym sezonie. Oczywiście mamy pewne plany, ale poczekajmy

– dodał Wadecki.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Simoni

    7 maja 2020, 11:57 o 11:57

    Oby przetrwali i dalej się rozwijali. Trzymam kciuki!

  2. Jedrek

    7 maja 2020, 15:18 o 15:18

    Też trzymam... dużo będzie zależeć od wyników w tym sezonie + "widoczności marki" podczas transmisji tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: