Tour de France 2020 przełożony. Znamy nowy termin

Organizatorzy Tour de France będą chcieli 107. edycję wyścigu rozegrać w terminie wrześniowym.

Amaury Sport Organisation (ASO), podmiot odpowiedzialny za organizację "Wielkiej Pętli", w komunikacie przesłanym we środę do mediów poinformowała, że wyścig Tour de France rozegrany zostanie od 29 sierpnia do 20 września.

Zmiany wymuszone są pandemią wirusa SARS-Cov-2. Walka o opanowanie sytuacji w Europie i na świecie trwa, a w ramach wprowadzonych przez poszczególne ograniczeń swobód obywatelskich, odwołane zostały imprezy masowe.

Nowy termin rozegrania największego wyścigu świata jest całkowicie zależy od sytuacji we Francji i na świecie. Zaplanowana trasa pozostanie bez zmian. W trakcie Touru odbyć ma się także wyścig kobiet: La Course by le Tour de France avec FDJ.

W poniedziałek, prezydent Francji Emmanuel Macron przedłużył ogólnokrajową kwarantannę do 11 maja, z zastrzeżeniem, że co najmniej do połowy lipca nie odbędą się większe imprezy masowe. Sytuacja monitorowana ma być z tygodnia na tydzień od połowy maja.

Francja jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią wirusa SARS-Cov-2 krajów Europy: wg. danych Ministerstw Zdrowia na 14 kwietnia, we Francji zmarło ponad 15 tysięcy osób, a ponad 144 tysięcy zostało zidentyfikowanych jako zarażone.

ASO początkowo na podjęcie decyzji co do Touru dało sobie czas do 15 maja. Dyrektor wyścigu, Christian Prudhomme, miał już rozmawiać z gospodarzami poszczególnych etapów i dopracowywać szczegóły przeniesienia "Wielkiej Pętli" na inny termin.

Początkowo "La Gazzetta dello Sport" i agencja "EFE" pisały o przeprowadzeniu wyścigu w dniach 25 lipca do 16 sierpnia. Dopiero we wtorek hiszpańska "Marca" informowała o potencjalnym terminie 2-25 sierpnia, a "Dauphine Libere" i "Le Parisien" o przeniesieniu wyścigu na sierpień i wrzesień.

Tym samym roszady czekają hiszpańską Vuelta a Espana, pierwotnie zaplanowaną na 14 sierpnia do 6 września. ASO w swoim portfolio ma także hiszpański Grand Tour, decyzje z nim związane podjęte zostaną zapewne wkrótce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: