Giro i Vuelta po mistrzostwach świata, UCI chce rozegrać najważniejsze klasyki

Richard Carapaz

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) układa nowy kalendarz dla sezonu 2020. Najważniejsze wyścigi, przełożone lub odwołane w skutek pandemii wirusa SARS-Cov-2, organizatorzy spróbują rozegrać w innych terminach, potencjalnie przeciągając kolarski sezon do listopada.

UCI w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Organizatorów Wyścigów Kolarskich (AIOCC), Stowarzyszeniem Drużyn Zawodowych (AIGCP), Związkiem Kolarzy Zawodowych (CPA) oraz przedstawicielami największych graczy na rynku organizacji wyścigów: Amaury Sport Organisation (ASO), RCS Sport, Unipublic i Flanders Cassics, do 1 lipca przedłużyła okres zawieszenia międzynarodowych wyścigów szosowych, a do 1 sierpnia wyścigów cyklu WorldTour.

Dotychczas wyścigi zawieszone były do 1 czerwca. UCI zapewniła, że będzie na drugą część roku chciała rozegrać jak najwięcej wyścigów, w szczególności imprez cyklu WorldTour.

Amaury Sport Organisation, organizator Tour de France, podała w tym samym czasie, że po uzgodnieniach z UCI, "Wielka Pętla" odbędzie się w dniach 29 sierpnia do 20 września. UCI podkreśliła, że "przeprowadzenie tego wyścigu w jak najlepszych warunkach jest kluczowe, ze względu na jego centralną rolę w kalendarzu i oglądalność".

W kalendarzu pozostaną Mistrzostwa Świata w Aigle-Martigny (20-27 września) oraz Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym we włoskim Trento (9-13 września). Nowością jest przełożenie Giro d'Italia na termin po mistrzostwach świata, a zatem październik. Po włoskim Grand Tourze odbyć ma się także Vuelta a Espana.

Unia wyznaczyła także nowe daty dla krajowych mistrzostw w kolarstwie szosowym: te mają odbyć się w weekend, 22-23 sierpnia.

Unia potwierdziła też, że odbędą się wszystkie najważniejsze klasyki, tzw. monumenty: Mediolan-San Remo, Ronde van Vlaanderen, Paryż-Roubaix, Liege-Bastogne-Liege i Il Lombardia. Terminy ich organizacji nie zostały jeszcze potwierdzone.

Do 15 maja UCI opublikować ma nowy kalendarz cyklu UCI Women's WorldTour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: