Tour de France 2020 w sierpniu?

Planem B organizatora Tour de France ma być przesunięcie "Wielkiej Pętli" na sierpień, informuje hiszpańska agencja prasowa "EFE".

Wyścig zaplanowany jest póki co na 27 czerwca – 19 lipca, ale wobec pandemii wirusa SARS-Cov-2, jego organizacja w tym terminie zdaje się mało prawdopodobna.

Amaury Sport Organisation dała sobie czas do 15 maja by w sprawie wyścigu podjąć decyzję. W rozpatrywanym wariancie, największy wyścig świata miałby się rozpocząć 25 lipca a zakończyć 16 sierpnia. Takie informacje zgodne są z raportami "La Gazzetta dello Sport" z ubiegłego tygodnia.

Minister sportu Francji, Roxana Maracineanu, pod koniec marca potwierdziła, że rozważane są wszystkie opcje, w tym organizacja wyścigu "za zamkniętymi drzwiami", bez kibiców. Rozwiązanie to skrytykowane zostało w światku kolarskim, a jego zwolennikiem nie jest m.in. dyrektor wyścigu, Christian Prudhomme.

Prudhomme miał rozmawiać z władzami miast, które gościć miały Tour w lipcowym terminie. Według raportu "EFE", przesunięcie wyścigi o miesiąc nie powinno stanowić problemu, pod warunkiem, że na rozegranie zmagań pozwoli sytuacja sanitarna we Francji i w Europie.

Przeprowadzenie Tour de France w sierpniu możliwe mogłoby być dzięki przesunięciu o rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio natomiast nie jest jasne, czy przed Grand Depart odbyłyby się jakiekolwiek inne wyścigi. Póki co ściganie zawieszone jest do 1 czerwca, odwołany został Tour de Suisse, a nowego terminu szuka Criterium du Dauphine.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: