Decyzja w sprawie Tour de France do 15 maja

peleton na Lacets de Montvernier

Piątek, 15 maja. To według belgijskiej stacji RTBF graniczna data, kiedy zapadnie ostateczna decyzja ASO co do 107. edycji. Tour de France (27 czerwca - 19 lipca).

Możliwości są trzy. Odwołanie wyścigu, przesunięcie na później, lub przeprowadzenie za „zamkniętymi drzwiami” - bez widowni w miastach etapowych i kolumny reklamowej, przyciągającej wzdłuż drogi miliony ciekawskich.

Nie można też wykluczyć, że Tour pojedzie zmienioną trasą. Gospodarze miast etapowych mają jeszcze czas na zrezygnowanie z przyjęcia kolumny wyścigowej.

Determinacja by „Wielka Pętla” ruszyła jest ogromna, gdyż stanowi o być albo nie być kolarstwa. Zespoły nie ukrywają, że odwołanie wyścigu otworzy sponsorom drzwi do rozwiązywania umów kontraktowych. Wiele tego po prostu nie przetrwa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. reko

  29 marca 2020, 15:31 o 15:31

  Paryż-Nicea nie odwołali, ale to był początek imprezy. Nie zmienia to faktu, że ciśnienie Francuzi mają konkretne. Logiczne jest , że kolarstwo się zmieni, a jak tak dalej pójdzie to żadnego wielkiego touru nie zobaczymy w tym roku. Pewnie w 2021 paru zespołów już nie zobaczymy.

  • Simoni

   29 marca 2020, 17:23 o 17:23

   Ja myślę, że Vueltę już zrobią i będzie to najmocniejsza Vuelta w historii bo przyjadą tam wszyscy liderzy każdej ekipy. Wtedy zobaczymy kto jest tak naprawdę najmocniejszy 😉

   • Graham

    30 marca 2020, 11:31 o 11:31

    Tour de France, odbedzie sie tak samo jak dzieci wroca do szkoly po swietach wielkanocnych. Hahaha. Szczyt zakazen przewidziany jest na polowe kwietnia. Wtedy dopiero bedzie goraco. Zadnego Tour de France w tym roku nie bedzie. Chyba tylko powtorki.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: