Paryż-Nicea 2020. Bahrain–McLaren wraca do domu

Ekipa Bahrain–McLaren poinformowała, że zrezygnowała z rywalizacji w Paryż–Nicea. Jej kolarze nie przystąpili tym samym do szóstego etapu francuskiej etapówki.

Decyzja została podjęta w związku z dalszym rozprzestrzenianiem się w Europie choroby Covid-19, spowodowanej wirusem SARS-Cov-2. W wewnętrznych konsultacjach uczestniczyli kolarze, sztab medyczny i inni powiązani z ekipą.

We wtorek zwycięstwo etapowe odniósł jeden z członków Bahrain–McLaren, Ivan Cortina Garcia.

Paryż–Nicea wciąż podróżuje w kierunku Lazurowego Wybrzeża, a dziś pozostali kolarze mają przystąpić do szóstego odcinka. Liderem jest Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe). Zawodnicy jednak otwarcie mówią, że obawiają się przedwczesnego odwołania imprezy, w związku z dalszymi ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd francuski.

Do 11 marca nad Sekwaną odnotowano do tej pory 2876 zarażenia wirusem SARS-Cov-2, z czego 61 doprowadziło do zgonu.

Z kolarskiego kalendarza znikają kolejne imprezy – wczoraj opóźniony został wyścig Volta a Catalunya, a dziś rano organizatorzy wyścigów w krajach Beneluksu, przede wszystkim Gandawa-Wevelgem i E3 BinckBank Classic, również rezygnują z ich przeprowadzenia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: