[Aktualizacja] Gandawa-Wevelgem i E3 BinckBank Classic odwołane

Organizatorzy wyścigów Gandawa-Wevelgem i E3 BinckBank Classic poinformowali o ich odwołaniu w obliczu pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Z kolarskiego kalendarza skreślone zostały również Nokere Koerse (18 marca), Bredene Koksijde Classic (20 marca) i Driedaagse Brugge-De Panne (25 marca). 

Wczoraj, według telewizji "Sporza", władze rejonu Flandrii, po spotkaniu z organizatorami imprez sportowych w regionie, zdecydowały się na odwołanie wszystkich zaplanowanych zawodów włącznie do 31 marca. Wyjątkiem będą mecze piłkarskie, które rozegrane zostaną przy pustych trybunach. Ostatecznie decyzja została potwierdzona wieczorem, a dzisiaj rano organizatorzy stopniowo potwierdzają odwołanie swoich wydarzeń. 

W przypadku Gandawa-Wevelgem, Nokere Koerse i Driedaagse Brugge-De Panne odwołane zostały zarówno wyścig kobiet jak i wyścig mężczyzn.

W tej chwili nie jest jasne jak te środki ostrożności wpłyną na organizację Ronde van Vlaanderen (6 kwietnia).

Odwołany został również wyścig Ronde van Drenthe, z powodu decyzji ministra zdrowia Holandii, Bruno Bruinsa, o zabronieniu organizowania wydarzeń z uczestnictwem ponad stu osób.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: