Wiadomości

CCC Development Team rezygnuje ze startów w Chorwacji

CCC Development Team poinformowało, że jego kolarze nie pojawią się na rozgrywanych w Chorwacji Umag Trophy, Porec Trophy i Istrian Spring Trophy.

Wszystkie trzy wyścigi mają się odbyć w przeciągu następnych dwóch tygodni – Umag Trophy zaplanowano na 4 marca, Porec Trophy na 8 marca, a Istrian Spring Trophy – w dniach 12-15 marca.

W odpowiedzi na pytanie “Rowery.org”, ekipa potwierdziła, że powodem tej decyzji jest obawa przed dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, powodującego chorobę Covid-19. Choroba na całym świecie dotknęła już ponad 80 000 osób. Wczoraj minister zdrowia Chorwacji, Vili Beros, poinformował, że w kraju do tej pory wykryto pięć przypadków. Chorwacja znajduje się jednak blisko Włoch, gdzie nadal trwa epidemia, która nie została jeszcze całkowicie opanowana. Zarażeni na Półwyspie Apenińskim mieliby w ostatnim czasie przenieść wirusa do innych krajów europejskich.

Komunikat prasowy polskiej ekipy mówi, że decyzja została podjęta “w trosce o zdrowie zawodników”.

Wirus SARS-Cov-2 przez ostatnie dni mocno wstrząsnął kolarskim światem. W izolacji trzymani są kolarze biorący udział w UAE Tour, po tym, jak wykryto chorobę u dwóch członków jednej z ekip, a wiosenne klasyki we Włoszech stoją pod znakiem zapytania.

Następnym wyścigiem w kalendarzu startowym CCC Development Team jest belgijski Grote Prijs Jean-Pierre Monseré (8 marca).

Mikołaj Krok

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29