UAE Tour 2020. Pierwsze próbki bez koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowało, że 167 pierwszych przebadanych próbek pobranych od uczestników UAE Tour dały wynik negatywny na obecność SARS-Cov-2.

Kolarze, członkowie ekip i dziennikarze śledzący rywalizację na Półwyspie Arabskim są izolowani w swoich hotelach od czwartku po tym, jak u dwóch Włochów będących członkami jednej z ekip biorącej udział wykryto obecność wirusa powodującego chorobę Covid-19. Ostatnie dwa etapy wyścigu zostały odwołane, a wszyscy zostali przebadani pod kątem jego obecności w swoim organizmie z powodu ryzyka zarażenia.

Wydany w czwartkowy wieczór komunikat jest pierwszym, odkąd poinformowano o odwołaniu rywalizacji.

Nie wiadomo, ile próbek pozostało jeszcze do przebadania, jednak nieoficjalnie mówi się, że ich liczba może sięgać 600. Więcej wyników ma się pojawić w sobotę.

Nie poinformowano również o możliwościach opuszczenia kwarantanny przez osoby zdrowe. Komunikat Ministerstwa Zdrowia mówi jednak, że "władze dalej monitorują stan zdrowia mogących mieć kontakt z chorobą, aby zapewnić bezpieczeństwo wspólnoty".

W izolacji w Berlinie jest również Michael Morkov, który wycofał się z rywalizacji w UAE Tour przed piątkowym etapem aby móc wziąć udział w torowych mistrzostwach świata. Póki co, nie wiadomo, czy 34-letni Duńczyk przeszedł badania na obecność koronawirusa w swoim organizmie.

Według dziennika "Ekstra Bladet", decyzja, czy będzie on mógł uczestniczyć w madisonie razem z Lasse Normanem Hansenem ma zapaść w sobotę podczas spotkania Duńskiej Unii Kolarskiej z władzami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Jednym z czynników decydujących mają być informacje napływające z Zjednoczonych Emiratów Arabskich odnośnie wyników badań.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: