Gonzalo Serrano (Caja Rural – Seguros RGA) wygrał w Iznjarze drugi etap hiszpańskiego wyścigu Vuelta a Andalucia.
Jako drugi kreskę przeciął Juan Jose Lobato (Fundacion-Orbea), a tuż za nim finiszował Dylan Teuns (Bahrain-Merida).
W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Jakob Fuglsang (Astana)
Czwartkowy etap wyścigu, znanego również pod nazwą Ruta del Sol, nie stanowił wyjątkowego wyzwania dla najlepszych wspinaczy, lecz ograniczał również szanse sprinterów. 12 kilometrów przed metą kończyła się wspinaczka pod Puerto de la Parilla (6,4 km, kat. 3), którego średnie nachylenie 2,4% było mocno zaniżone przez krótki płaski odcinek, a do kreski z Iznajar poprowadził podjazd o długości 1200 metrów, przy nachyleniu 7,3%.
Ucieczkę dnia stworzyli Taco van der Hoorn (Jumbo-Visma), Matthew Holmes (Lotto Soudal), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Jerome Cousin (Circus – Wanty Gobert) i Juan Osorio (Burgos-BH). Grupka uzyskała maksymalnie 6:30 przewagi. 30 kilometrów przed metą różnica pomiędzy grupkami wynosiła nieco ponad półtorej minuty, lecz potem szybko zaczęła spadać. 15 kilometrów dalej, gdy wynosiła 15 sekund, zaatakował van der Hoorn, a za nim podążył Gougeard, lecz chwilę później razem z pozostałymi zostali wchłonięci przez główną grupę.
Z grupy szły liczne ataki, swoich sił próbował m.in. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), a na chwilę dwójkową akcję stworzyli Brandon McNulty (UAE Team Emirates) i Stefano Oldani (Lotto Soudal). Prowadzony przez Movistar Team peleton łapał jednak wszystkich.
Pod czerwonym trójkątem zaatakował Serrano, zdobywjąc sobie niewielką przewagę nad faworytami. Hiszpan utrzymywał się na cały czas na czele i dość niespodziewanie zdołał przekroczyć linię mety przed wszystkimi innymi, odnosząc pierwsze etapowe zwycięstwo w karierze i dorzucając do sukcesu w klasyfikacji górskiej z rozegranego dwa tygodnie temu Volta a la Comunitat Valenciana.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 5:07:49 |
2. | Juan José Lobato | Fundación-Orbea | 00:02 |
3. | Dylan Teuns | Bahrain-McLaren | |
4. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 00:04 |
5. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
6. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
7. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
8. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
9. | Andrea Pasqualon | Circus-Wanty Gobert | |
10. | Marc Soler | Movistar Team | |
11. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | |
12. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
13. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 00:07 |
14. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
15. | Jan Bakelants | Circus-Wanty Gobert | |
16. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
17. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
18. | Kristian Aasvold | Riwal Readynez Cycling Team | |
19. | Rubén Fernandez | Fundación-Orbea | |
20. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
21. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
22. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
23. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
24. | Andrey Zeits | Mitchelton-Scott | |
25. | Martijn Budding | Riwal Readynez Cycling Team | |
26. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 00:15 |
27. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
28. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
29. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
30. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 00:19 |
31. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
32. | Mikel Iturria | Fundación-Orbea | |
33. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
34. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
35. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
36. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
37. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | 00:26 |
38. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:29 |
39. | Mikel Bizkarra | Fundación-Orbea | |
40. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 00:31 |
41. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
42. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
43. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
44. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
45. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
46. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
47. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 00:34 |
48. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
49. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
50. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 00:37 |
51. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 00:43 |
52. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
53. | Ibai Azurmendi | Fundación-Orbea | |
54. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
55. | Julien Mortier | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:45 |
56. | James Shaw | Riwal Readynez Cycling Team | |
57. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
58. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | |
59. | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | |
60. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:48 |
61. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
62. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
63. | Willie Smit | Burgos-BH | 00:51 |
64. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
65. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | |
66. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 00:58 |
67. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 01:00 |
68. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:05 |
69. | Mikel Iturria | Fundación-Orbea | 01:12 |
70. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 01:14 |
71. | Maurits Lammertink | Circus-Wanty Gobert | |
72. | Lawrence Naesen | AG2R La Mondiale | |
73. | Enric Mas | Movistar Team | |
74. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
75. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 01:24 |
76. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 01:31 |
77. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 01:46 |
78. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:05 |
79. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
80. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
81. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
82. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
83. | Vadim Pronskiy | Astana Pro Team | |
84. | Franklin Six | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
85. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
86. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | |
87. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
88. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
89. | Pablo Guerrero | Burgos-BH | |
90. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
91. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
92. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
93. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 02:20 |
94. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 02:21 |
95. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | |
96. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 02:24 |
97. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
98. | Txomin Juaristi | Fundación-Orbea | 02:25 |
99. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
100. | Benoît Jarrier | Team Arkéa Samsic | |
101. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | |
102. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | |
103. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 02:59 |
104. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:16 |
105. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 04:39 |
106. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
107. | Sebastián Mora | Movistar Team | |
108. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
109. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 05:03 |
110. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 05:05 |
111. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 06:00 |
112. | Taco van der Hoorn | Jumbo-Visma | 06:41 |
113. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | |
114. | Julien Morice | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 07:00 |
115. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 07:05 |
116. | Sondre Holst Enger | Riwal Readynez Cycling Team | 07:06 |
117. | Alexander Konychev | Mitchelton-Scott | 08:05 |
118. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 09:16 |
119. | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
120. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
121. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 11:10 |
122. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 11:19 |
123. | Jokin Aranburu | Fundación-Orbea | |
124. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
125. | Jonas van Genechten | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 11:20 |
126. | Loïc Vliegen | Circus-Wanty Gobert | |
127. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 11:24 |
128. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | |
129. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | |
130. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | |
131. | Tom Leezer | Jumbo-Visma | |
132. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | 11:38 |
133. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 12:00 |
134. | Carmelo Urbano | Caja Rural-Seguros RGA | 12:17 |
135. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 12:20 |
136. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 14:02 |
137. | Kris Boeckmans | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 22:17 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 9:49:01 |
2. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 00:06 |
3. | Dylan Teuns | Bahrain-McLaren | 00:23 |
4. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 00:27 |
5. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 00:30 |
6. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
7. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 00:57 |
8. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 01:06 |
9. | Rubén Fernandez | Fundación-Orbea | 01:10 |
10. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 01:14 |
11. | Marc Soler | Movistar Team | 01:21 |
12. | Andrey Zeits | Mitchelton-Scott | 01:24 |
13. | Sander Armee | Lotto Soudal | 01:37 |
14. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 01:53 |
15. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 02:03 |
16. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 02:26 |
17. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
18. | Jan Bakelants | Circus-Wanty Gobert | 02:27 |
19. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:31 |
20. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 02:32 |
21. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 02:39 |
22. | Mikel Bizkarra | Fundación-Orbea | 02:44 |
23. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 02:57 |
24. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 03:20 |
25. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 03:21 |
26. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 03:22 |
27. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 03:42 |
28. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:49 |
29. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 03:51 |
30. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 03:55 |
31. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 04:45 |
32. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 04:58 |
33. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 05:00 |
34. | Enric Mas | Movistar Team | 05:08 |
35. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | 05:19 |
36. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 05:37 |
37. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 05:41 |
38. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 06:02 |
39. | Mikel Iturria | Fundación-Orbea | 06:05 |
40. | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | 06:13 |
41. | Kristian Aasvold | Riwal Readynez Cycling Team | 07:11 |
42. | Vadim Pronskiy | Astana Pro Team | 07:33 |
43. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:34 |
44. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 07:52 |
45. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 08:29 |
46. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | 08:31 |
47. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 08:57 |
48. | Julien Mortier | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 09:01 |
49. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 09:31 |
50. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 10:20 |
51. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 10:26 |
52. | Maurits Lammertink | Circus-Wanty Gobert | 11:27 |
53. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 11:55 |
54. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 12:00 |
55. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
56. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 12:14 |
57. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 12:16 |
58. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 12:38 |
59. | Willie Smit | Burgos-BH | 12:43 |
60. | James Shaw | Riwal Readynez Cycling Team | 13:24 |
61. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:41 |
62. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | 14:34 |
63. | Jorge Arcas | Movistar Team | 14:56 |
64. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 14:59 |
65. | Andrea Pasqualon | Circus-Wanty Gobert | 15:03 |
66. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 15:59 |
67. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 16:04 |
68. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 16:13 |
69. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 16:32 |
70. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 16:59 |
71. | Juan José Lobato | Fundación-Orbea | 17:01 |
72. | Loïc Vliegen | Circus-Wanty Gobert | 17:02 |
73. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 17:03 |
74. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
75. | Martijn Budding | Riwal Readynez Cycling Team | 17:06 |
76. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 17:18 |
77. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
78. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 17:30 |
79. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
80. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 17:36 |
81. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | 17:42 |
82. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
83. | Ibai Azurmendi | Fundación-Orbea | |
84. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | 17:44 |
85. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
86. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 17:52 |
87. | Lawrence Naesen | AG2R La Mondiale | 18:13 |
88. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 18:23 |
89. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | 18:42 |
90. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 18:45 |
91. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 19:04 |
92. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
93. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
94. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
95. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | |
96. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
97. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
98. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 19:19 |
99. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 19:20 |
100. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 19:24 |
101. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
102. | Benoît Jarrier | Team Arkéa Samsic | |
103. | Txomin Juaristi | Fundación-Orbea | |
104. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 21:38 |
105. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
106. | Sebastián Mora | Movistar Team | |
107. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
108. | Pablo Guerrero | Burgos-BH | 21:59 |
109. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | 22:01 |
110. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 22:04 |
111. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 22:59 |
112. | Taco van der Hoorn | Jumbo-Visma | 23:40 |
113. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | |
114. | Julien Morice | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 23:59 |
115. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 24:04 |
116. | Franklin Six | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 25:02 |
117. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 25:32 |
118. | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 26:15 |
119. | Sondre Holst Enger | Riwal Readynez Cycling Team | 27:00 |
120. | Alexander Konychev | Mitchelton-Scott | 27:46 |
121. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 28:09 |
122. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 28:18 |
123. | Jokin Aranburu | Fundación-Orbea | |
124. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
125. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | 28:23 |
126. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
127. | Tom Leezer | Jumbo-Visma | |
128. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 29:07 |
129. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 30:19 |
130. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 31:01 |
131. | Jonas van Genechten | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 31:16 |
132. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 31:18 |
133. | Carmelo Urbano | Caja Rural-Seguros RGA | 32:11 |
134. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 37:20 |
135. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | 37:28 |
136. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 44:40 |
137. | Kris Boeckmans | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 45:14 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.