Vuelta a Andalucia 2020: etap 2. Gonzalo Serrano z pierwszym triumfem etapowym

Gonzalo Serrano

Gonzalo Serrano (Caja Rural - Seguros RGA) wygrał w Iznjarze drugi etap hiszpańskiego wyścigu Vuelta a Andalucia.

Jako drugi kreskę przeciął Juan Jose Lobato (Fundacion-Orbea), a tuż za nim finiszował Dylan Teuns (Bahrain-Merida).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Jakob Fuglsang (Astana)

Czwartkowy etap wyścigu, znanego również pod nazwą Ruta del Sol, nie stanowił wyjątkowego wyzwania dla najlepszych wspinaczy, lecz ograniczał również szanse sprinterów. 12 kilometrów przed metą kończyła się wspinaczka pod Puerto de la Parilla (6,4 km, kat. 3), którego średnie nachylenie 2,4% było mocno zaniżone przez krótki płaski odcinek, a do kreski z Iznajar poprowadził podjazd o długości 1200 metrów, przy nachyleniu 7,3%.

Ucieczkę dnia stworzyli Taco van der Hoorn (Jumbo-Visma), Matthew Holmes (Lotto Soudal), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Jerome Cousin (Circus – Wanty Gobert) i Juan Osorio (Burgos-BH). Grupka uzyskała maksymalnie 6:30 przewagi. 30 kilometrów przed metą różnica pomiędzy grupkami wynosiła nieco ponad półtorej minuty, lecz potem szybko zaczęła spadać. 15 kilometrów dalej, gdy wynosiła 15 sekund, zaatakował van der Hoorn, a za nim podążył Gougeard, lecz chwilę później razem z pozostałymi zostali wchłonięci przez główną grupę.

Z grupy szły liczne ataki, swoich sił próbował m.in. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), a na chwilę dwójkową akcję stworzyli Brandon McNulty (UAE Team Emirates) i Stefano Oldani (Lotto Soudal). Prowadzony przez Movistar Team peleton łapał jednak wszystkich.

Pod czerwonym trójkątem zaatakował Serrano, zdobywjąc sobie niewielką przewagę nad faworytami. Hiszpan utrzymywał się na cały czas na czele i dość niespodziewanie zdołał przekroczyć linię mety przed wszystkimi innymi, odnosząc pierwsze etapowe zwycięstwo w karierze i dorzucając do sukcesu w klasyfikacji górskiej z rozegranego dwa tygodnie temu Volta a la Comunitat Valenciana.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Andalucia 2020 (2.Pro), Sewilla - Iznajar (198,1 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA5:07:49
2.Juan José LobatoFundación-Orbea00:02
3.Dylan TeunsBahrain-McLaren
4.Clément VenturiniAG2R La Mondiale00:04
5.Jack HaigMitchelton-Scott
6.Jakob FuglsangAstana Pro Team
7.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
8.Ion IzagirreAstana Pro Team
9.Andrea PasqualonCircus-Wanty Gobert
10.Marc SolerMovistar Team
11.Julien SimonTeam Total Direct Energie
12.Mikel LandaBahrain-McLaren
13.Pello BilbaoBahrain-McLaren00:07
14.Silvan DillierAG2R La Mondiale
15.Jan BakelantsCircus-Wanty Gobert
16.Sebastian SchonbergerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
17.Sander ArmeeLotto Soudal
18.Kristian AasvoldRiwal Readynez Cycling Team
19.Rubén FernandezFundación-Orbea
20.Brent BookwalterMitchelton-Scott
21.Harm VanhouckeLotto Soudal
22.Chris HarperJumbo-Visma
23.Alessandro CoviUAE Team Emirates
24.Andrey ZeitsMitchelton-Scott
25.Martijn BuddingRiwal Readynez Cycling Team
26.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic00:15
27.David de La CruzUAE Team Emirates
28.Denis NekrasovGazprom-RusVelo
29.Antwan TolhoekJumbo-Visma
30.Antonio PedreroMovistar Team00:19
31.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
32.Mikel IturriaFundación-Orbea
33.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
34.Stefano OldaniLotto Soudal
35.Brandon McnultyUAE Team Emirates
36.Petr VakocAlpecin-Fenix
37.Orluis AularCaja Rural-Seguros RGA00:26
38.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise00:29
39.Mikel BizkarraFundación-Orbea
40.Simone VelascoGazprom-RusVelo00:31
41.Oscar CabedoBurgos-BH
42.Roger AdriaEquipo Kern Pharma
43.Floris de TierAlpecin-Fenix
44.Urko BerradeEquipo Kern Pharma
45.Sonny ColbrelliBahrain-McLaren
46.Thomas BoudatTeam Arkéa Samsic
47.Jimmy JanssensAlpecin-Fenix00:34
48.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
49.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
50.Paul MartensJumbo-Visma00:37
51.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma00:43
52.Dries van GestelTeam Total Direct Energie
53.Ibai AzurmendiFundación-Orbea
54.Bryan CoquardB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
55.Julien MortierBingoal-Wallonie Bruxelles00:45
56.James ShawRiwal Readynez Cycling Team
57.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
58.Christoffer LissonRiwal Readynez Cycling Team
59.Artem NychGazprom-RusVelo
60.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles00:48
61.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
62.Jorge ArcasMovistar Team
63.Willie SmitBurgos-BH00:51
64.Valerio ContiUAE Team Emirates
65.Edward RavasiUAE Team Emirates
66.Romain SicardTeam Total Direct Energie00:58
67.Angel MadrazoBurgos-BH01:00
68.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise01:05
69.Mikel IturriaFundación-Orbea01:12
70.Łukasz OwsianTeam Arkéa Samsic01:14
71.Maurits LammertinkCircus-Wanty Gobert
72.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale
73.Enric MasMovistar Team
74.Louis VervaekeAlpecin-Fenix
75.Alex EdmondsonMitchelton-Scott01:24
76.Kobe GoossensLotto Soudal01:31
77.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic01:46
78.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise02:05
79.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
80.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
81.Jürgen RoelandtsMovistar Team
82.Scott ThwaitesAlpecin-Fenix
83.Vadim PronskiyAstana Pro Team
84.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles
85.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
86.Matej MohoricBahrain-McLaren
87.Damiano CarusoBahrain-McLaren
88.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
89.Pablo GuerreroBurgos-BH
90.Sergio Roman MartinCaja Rural-Seguros RGA
91.Jens DebusschereB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
92.Eliot LietaerBingoal-Wallonie Bruxelles
93.Oscar RiesebeekAlpecin-Fenix02:20
94.Lennard HofstedeJumbo-Visma02:21
95.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
96.Nelson OliveiraMovistar Team02:24
97.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
98.Txomin JuaristiFundación-Orbea02:25
99.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
100.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic
101.Brian van GoethemLotto Soudal
102.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
103.Hugo HouleAstana Pro Team02:59
104.Jordi WarlopSport Vlaanderen-Baloise03:16
105.Alexis GougeardAG2R La Mondiale04:39
106.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
107.Sebastián MoraMovistar Team
108.Christophe NoppeTeam Arkéa Samsic
109.Juan Felipe OsorioBurgos-BH05:03
110.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles05:05
111.Jorge CuberoBurgos-BH06:00
112.Taco van der HoornJumbo-Visma06:41
113.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
114.Julien MoriceB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM07:00
115.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale07:05
116.Sondre Holst EngerRiwal Readynez Cycling Team07:06
117.Alexander KonychevMitchelton-Scott08:05
118.Jon AgirreEquipo Kern Pharma09:16
119.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
120.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie
121.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie11:10
122.Kévin RezaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM11:19
123.Jokin AranburuFundación-Orbea
124.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma
125.Jonas van GenechtenB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM11:20
126.Loïc VliegenCircus-Wanty Gobert
127.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team11:24
128.Mark PadunBahrain-McLaren
129.Anton KuzminGazprom-RusVelo
130.Nikita StalnovAstana Pro Team
131.Tom LeezerJumbo-Visma
132.Marco CanolaGazprom-RusVelo11:38
133.Philipp WalslebenAlpecin-Fenix12:00
134.Carmelo UrbanoCaja Rural-Seguros RGA12:17
135.Adrien PetitTeam Total Direct Energie12:20
136.Matthew HolmesLotto Soudal14:02
137.Kris BoeckmansB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM22:17

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Jakob FuglsangAstana Pro Team9:49:01
2.Mikel LandaBahrain-McLaren00:06
3.Dylan TeunsBahrain-McLaren00:23
4.Jack HaigMitchelton-Scott00:27
5.Ion IzagirreAstana Pro Team00:30
6.Pello BilbaoBahrain-McLaren
7.Chris HarperJumbo-Visma00:57
8.Harm VanhouckeLotto Soudal01:06
9.Rubén FernandezFundación-Orbea01:10
10.David de La CruzUAE Team Emirates01:14
11.Marc SolerMovistar Team01:21
12.Andrey ZeitsMitchelton-Scott01:24
13.Sander ArmeeLotto Soudal01:37
14.Antwan TolhoekJumbo-Visma01:53
15.Antonio PedreroMovistar Team02:03
16.Sebastian SchonbergerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM02:26
17.Mikel NieveMitchelton-Scott
18.Jan BakelantsCircus-Wanty Gobert02:27
19.Brandon McnultyUAE Team Emirates02:31
20.Brent BookwalterMitchelton-Scott02:32
21.Silvan DillierAG2R La Mondiale02:39
22.Mikel BizkarraFundación-Orbea02:44
23.Jimmy JanssensAlpecin-Fenix02:57
24.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA03:20
25.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma03:21
26.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic03:22
27.Denis NekrasovGazprom-RusVelo03:42
28.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise03:49
29.Roger AdriaEquipo Kern Pharma03:51
30.Oscar CabedoBurgos-BH03:55
31.Edward RavasiUAE Team Emirates04:45
32.Valerio ContiUAE Team Emirates04:58
33.Floris de TierAlpecin-Fenix05:00
34.Enric MasMovistar Team05:08
35.Julien SimonTeam Total Direct Energie05:19
36.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA05:37
37.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles05:41
38.Oliver NaesenAG2R La Mondiale06:02
39.Mikel IturriaFundación-Orbea06:05
40.Artem NychGazprom-RusVelo06:13
41.Kristian AasvoldRiwal Readynez Cycling Team07:11
42.Vadim PronskiyAstana Pro Team07:33
43.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise07:34
44.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal07:52
45.Łukasz OwsianTeam Arkéa Samsic08:29
46.Jordi WarlopSport Vlaanderen-Baloise08:31
47.Louis VervaekeAlpecin-Fenix08:57
48.Julien MortierBingoal-Wallonie Bruxelles09:01
49.Romain SicardTeam Total Direct Energie09:31
50.Simone VelascoGazprom-RusVelo10:20
51.Urko BerradeEquipo Kern Pharma10:26
52.Maurits LammertinkCircus-Wanty Gobert11:27
53.Stefano OldaniLotto Soudal11:55
54.Damiano CarusoBahrain-McLaren12:00
55.Eliot LietaerBingoal-Wallonie Bruxelles
56.Brian van GoethemLotto Soudal12:14
57.Juan Felipe OsorioBurgos-BH12:16
58.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo12:38
59.Willie SmitBurgos-BH12:43
60.James ShawRiwal Readynez Cycling Team13:24
61.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise13:41
62.Orluis AularCaja Rural-Seguros RGA14:34
63.Jorge ArcasMovistar Team14:56
64.Alessandro CoviUAE Team Emirates14:59
65.Andrea PasqualonCircus-Wanty Gobert15:03
66.Angel MadrazoBurgos-BH15:59
67.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise16:04
68.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates16:13
69.Nelson OliveiraMovistar Team16:32
70.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA16:59
71.Juan José LobatoFundación-Orbea17:01
72.Loïc VliegenCircus-Wanty Gobert17:02
73.Clément VenturiniAG2R La Mondiale17:03
74.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
75.Martijn BuddingRiwal Readynez Cycling Team17:06
76.Petr VakocAlpecin-Fenix17:18
77.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
78.Sonny ColbrelliBahrain-McLaren17:30
79.Thomas BoudatTeam Arkéa Samsic
80.Paul MartensJumbo-Visma17:36
81.Dries van GestelTeam Total Direct Energie17:42
82.Bryan CoquardB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
83.Ibai AzurmendiFundación-Orbea
84.Christoffer LissonRiwal Readynez Cycling Team17:44
85.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
86.Kobe GoossensLotto Soudal17:52
87.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale18:13
88.Alex EdmondsonMitchelton-Scott18:23
89.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma18:42
90.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic18:45
91.Scott ThwaitesAlpecin-Fenix19:04
92.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
93.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
94.Sergio Roman MartinCaja Rural-Seguros RGA
95.Matej MohoricBahrain-McLaren
96.Jürgen RoelandtsMovistar Team
97.Jens DebusschereB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
98.Oscar RiesebeekAlpecin-Fenix19:19
99.Lennard HofstedeJumbo-Visma19:20
100.Hugo HouleAstana Pro Team19:24
101.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
102.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic
103.Txomin JuaristiFundación-Orbea
104.Damien GaudinTeam Total Direct Energie21:38
105.Christophe NoppeTeam Arkéa Samsic
106.Sebastián MoraMovistar Team
107.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
108.Pablo GuerreroBurgos-BH21:59
109.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team22:01
110.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles22:04
111.Jorge CuberoBurgos-BH22:59
112.Taco van der HoornJumbo-Visma23:40
113.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
114.Julien MoriceB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM23:59
115.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale24:04
116.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles25:02
117.Nikita StalnovAstana Pro Team25:32
118.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise26:15
119.Sondre Holst EngerRiwal Readynez Cycling Team27:00
120.Alexander KonychevMitchelton-Scott27:46
121.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie28:09
122.Kévin RezaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM28:18
123.Jokin AranburuFundación-Orbea
124.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma
125.Anton KuzminGazprom-RusVelo28:23
126.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
127.Tom LeezerJumbo-Visma
128.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie29:07
129.Adrien PetitTeam Total Direct Energie30:19
130.Matthew HolmesLotto Soudal31:01
131.Jonas van GenechtenB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM31:16
132.Mark PadunBahrain-McLaren31:18
133.Carmelo UrbanoCaja Rural-Seguros RGA32:11
134.Jon AgirreEquipo Kern Pharma37:20
135.Marco CanolaGazprom-RusVelo37:28
136.Philipp WalslebenAlpecin-Fenix44:40
137.Kris BoeckmansB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM45:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: