CCC Development Team gotowy na rozpoczęcie sezonu

Za CCC Development Team kilka tygodni treningów w hiszpańskim Calpe, gdzie zawodnicy przygotowywali się do sezonu, który rozpoczną na początku marca.

W tym roku rozpoczniemy sezon nieco później niż w ubiegłym roku. W naszym kalendarzu będzie sporo wyścigów dla młodzieżowców, ale nie zabraknie też startów z elitą

– mówi dyrektor sportowy młodzieżowej sekcji CCC, Tomasz Brożyna.

Starty zainaugurujemy dwoma klasykami w Chorwacji, 4 marca w Umag Trophy, a kilka dni później wystartujemy w Poreč Trophy. Natomiast 8 marca sześcioosobowy skład pojedzie w belgijskim wyścigu Grote prijs Jean-Pierre Monseré. W programie na najbliższy miesiąc jest także pierwsza “etapówka”, Istrian Spring Trophy. W kalendarzu startowym CCC Development Team znalazło się sporo wyścigów dla kategorii U-23, z racji tego, że większość naszych zawodników to młodzieżowcy. W pierwszej części sezonu czeka ich między innymi Youngster Coast Challenge, czy Karpacki Wyścigów Kurierów. Nie zabraknie też startów z elitą, jednym z naszych celów jest CCC Tour Grody Piastowskie, gdzie etapy będą rozgrywać się w okolicach Polkowic

– dodaje Brożyna.

Jednym z ważniejszych startów w sezonie będą mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się na Dolnym Śląsku, w Dusznikach-Zdroju.

Formę szykujemy głównie na maj-czerwiec, chcemy skupić się na tym okresie startowym i jak najlepiej przygotować do walki o tytuł mistrza kraju. Po czempionacie zawodnicy rozpoczną drugą część sezonu, podczas której wystartują między innymi w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, czy Turul Romaniei.

Dla Michała Gałki chorwackie klasyki będą debiutem w młodzieżowej kategorii.

Będzie to mój pierwszy start z CCC Development Team, a także jako zawodnik U-23. Okres przygotowawczy solidnie przepracowałem na zgrupowaniach w Calpe i czuję się dobrze przygotowany do pierwszych wyścigów. Podczas wspólnych treningów w Hiszpanii mieliśmy okazję przede wszystkim zgrać się jako zespół. Na początek sezonu nastawiam się na zbieranie doświadczenia oraz pomoc kolegom z drużyny, ale liczę, że to będą dla nas udane starty

– opowiada z optymizmem.

Szymon Tracz ma przed sobą ostatni rok w kategorii młodzieżowej. Zawodnik CCC Development Team z niecierpliwością czeka na początek sezonu.

Wiem, że dużo zrobiłem podczas tej zimy i czuję się gotowy do walki. Pierwsze ciężkie i długie sesje treningowe mogłem wykonać podczas zgrupowania z drużyną w Calpe. Od początku wyjazdu dopisywała nam pogoda, a poza treningami na rowerze, dużo uwagi poświęciliśmy na ćwiczenia core i regenerację. Myślę, że ciężka praca przyniesie wkrótce efekty i pokażemy siłę naszego zespołu – opowiedział Szymon Tracz. – Sezon zacznę od belgijskiego wyścigu Grote prijs Jean-Pierre Monseré. Z profilu wynika, że będzie to szybki i wymagający start, co stanowi dla mnie dobre przetarcie przed etapówką Istrian Spring Trophy, która będzie kolejnym punktem w moim kalendarzu.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: