Volta ao Algarve 2020. Deceuninck–Quick-Step i Evenepoel gotowi do walki

Remco Evenepoel

Remco Evenepoel na generalkę, Fabio Jakobsen w sprintach. Grupa Deceuninck–Quick-Step przystępuje do Volta ao Algarve z wysokimi aspiracjami.

20-letni Evenepoel w tym sezonie odniósł już sukces w klasyfikacji generalnej Vuelta a San Juan, zawdzięczając go zarówno zwycięstwu na jeździe indywidualnej na czas, jak i dobremu miejscu na górskiej próbie na Alto Colorado. Belg teraz ma okazję znów pokazać swój talent i sprawdzić dyspozycję na krótszych, lecz bardziej stromych wspinaczkach Portugalii.

Vuelta a San Juan 2020. Nietykalny Remco Evenepoel

Z kolei na płaskich etapach na wysokie lokaty liczy Jakobsen, również triumfator etapowy ze swojego pierwszego startu w sezonie – Holender wygrał ostatniego dnia Volta a la Comunitat Valenciana, po dwóch drugich miejscach na innych sprinterskich finiszach. Teraz znów będzie mógł z rywalami z najwyższej półki – w Algarve pojawią się również jego były kolega zespołowy, Elia Viviani (Cofidis), a także Matteo Trentin (CCC Team) i Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

O rozprowadzanie 23-latka mają zadbać Davide Ballerini i Florian Sénéchal, zaś Evenepoela wspierać będą João Almeida i Tim Declercq. Siedmioosobowy skład domknie Yves Lampaert, nastawiony na kończącą rywalizację czasówkę. W ubiegłym roku Belg na identycznej trasie zajął trzecie miejsce, tracąc do zwycięskiego Stefana Künga zaledwie pięć sekund.

Volta ao Algarve to jeden z najfajniejszych wyścigów na początku roku. To nie znaczy, że jest łatwy - trasa ma charakter "góra-dół", co sprawia, że jest to idealny test przed ważnymi wiosennymi startami. Dla Remco trasa będzie dobra, ale jednocześnie wymagająca

– analizował dyrektor sportowy Deceuninck–Quick-Step, Tom Steels.

Volta ao Algarve rozpocznie się w środę w Portimão, a zakończy w niedzielę w Lagoa. Na trasie zobaczymy dwóch Polaków – Michała Kwiatkowskiego (Team Ineos) i Łukasza Wiśniowskiego (CCC Team).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: