Tom Dumoulin wraca do zdrowia

Tom Dumoulin podał przyczynę opóźniającego się rozpoczęcia sezonu 2020.

Holender poinformował, że otrzymuje leki, które zwalczyć mają pasożyta jelitowego. Jego obecność wykryć mieli lekarze podczas badań w ubiegłym tygodniu. Kolarz Jumbo-Visma powoli wznawiać ma już treningi.

Czuję się o wiele lepiej. Dziś i w weekend zaliczyłem dobre treningi. Nie mogę się doczekać rozplanowania sezonu

– napisał w serwisie społecznościowym Instagram.

Dumoulin sezon zacząć miał na trasie Volta a la Comunitat Valenciana, ale z powodu choroby start ten z kalendarza wykreślił. W ubiegłą środę 29-latek na Instagramie informował, że opuści też Mediolan-San Remo i Tirreno-Adriatico, po tym jak niezidentyfikowana choroba nie pozwoliła mu na treningi wysokogórskie.

Dumoulin nie ściga się od czerwca 2019 roku. Jeszcze jako zawodnik Sunwebu upadł na 4. etapie Giro d'Italia i uszkodziło kolano, co zmusiło go do wycofania się dzień później. Odbić się próbował na trasie Criterium du Dauphine w czerwcu, ale po sześciu etapach zrezygnował, a operacja kolana i wyciągnięcie z niego kawałka szutru przekreśliło start w Tour de France. Sezonu kolarz z Maastricht nie wznowił, w kolejnych miesiącach lecząc naderwane ścięgno. W grudniu miał już trenować normalnie, co potwierdzał sztab Jumbo-Visma.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: