Ceylin del Carmen Alvarado wyjeździła ponad 100 tys. euro

Ceylin del Carmen Alvarado

Ceylin del Carmen Alvarado zarobiła najwięcej na nagrodach za wyścigi w zakończonym sezonie przełajowym. Młoda Holenderka pobiła na tym polu wszystkich mężczyzn.

Jak podaje „Het Nieuwsblad”, zrównanie lub podobne kwoty nagród dla mężczyzn i kobiet w cyclo-crossie, pozwoliło mistrzyni świata zgromadzić 126876 euro. W głównej mierze złożyły się na to zwycięstwa w cyklach Superprestige i DVV Verzekeringen Trofee, drugie miejsce w Pucharze Świata oraz triumfy w 15 wyścigach, w tym na czempionacie w Dübendorf.

Najlepszy z panów, Eli Iserbyt, zebrał 108380 euro, a Mathieu van der Poel 66000 za 24 zwycięstwa w 25 startach. Należy jednak zaznaczyć, że kolarze wciąż mają nieporównywalnie wyższe kontrakty w swoich zespołach, a czołówka „błotniaków” otrzymuje od organizatorów wyścigów sowite startowe, wynoszące od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy euro.

Kwota jest niezła. Nawet o tym nie wiedziałam. Nagrody za zwycięstwa są wyższe niż moja pensja i startowe. Do mężczyzn nam daleko, ale to wspaniałe, że możemy wrócić do domu z taką kasą

– powiedziała Alvarado.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: