Danielo - odzież kolarska

Superprestige dla Alvarado i Nieuwenhuisa | Włodarczyk i Pomian najlepsi w Laskowicach

Ceylin del Carmen Alvarado z ubłoconą twarzą udziela wywiadu

Ostatni sezon De Gendta. Trener Pidcocka o planach Toma. Wyniki i wiadomości z soboty, 18 listopada.

Informacje dnia

Tom Pidcock może nie wystąpić w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym. Brytyjczyk, podobnie jak Wout van Aert, do przełajów ma wrócić po koniec roku, ale według jego trenera, Kurta Bogaertsa, ściganie zimą jest dodatkiem, a głównym celem pozostają wyścigi szosowe.

Bogaerts w rozmowie z “Het Laaste Nieuws” nie zdradził szczegółowego planu startów swojego podopiecznego, potwierdził za to, że Pidcocka zobaczymy w kilku wyścigach pod koniec grudnia i na początku stycznia.

Trener kolarz Ineos Grenadiers w wywiadzie dla “GCN” powiedział natomiast o ambicjach związanych z Tour de France. 

Dobrze byłoby zrobić postęp w stosunku do tego roku. Mam tu na myśli miejsce w pierwszej piątce i zwycięstwo etapowe z zawodnikami z czołówki. To byłaby zdrowa ambicja. Jeśli potrafisz dojechać do mety w pierwszej piątce, to jesteś blisko podium, ale w tym roku Tom był 13., z dużą startą, dlatego należy podjąć kilka poważnych kroków i ciężko pracować nad ograniczeniem strat


90 lat więzienia – to wyrok, jaki w Teksasie usłyszała 35-letnia Kaitlin Armstrong, oskarżona o morderstwo 25-letniej Anny Wilson, zawodniczki rywalizującej w kolarstwie gravelowym.

Wilson została zastrzelona w maju 2022 roku, kilka godzin po spotkaniu z partnerem Armstrong, byłym kolarzem Colinem Stricklandem, z którym spotykała się kilka miesięcy wcześniej. Prokuratura zarzuciła Armstrong morderstwo z zazdrości, wskazując, że Armstrong wykorzystała paszport swojej siostry, aby opuścić Stany Zjednoczone i ukryć się na Kostaryce, gdzie, po 43 dniach poszukiwania, doszło do zatrzymania. Ława przysięgłych uznała ją winną i skazała na 90 lat pozbawienia wolności.


Profesor ucieczek, Thomas de Gendt ogłosił, że sezon 2024 będzie jego ostatnim w zawodowej karierze.

2024 rozpocznie mój 16. i ostatni sezon jako zawodowiec. Moje główne cele to 6. zwycięstwo etapowe w Volta Catalunya i 2. zwycięstwo etapowe w Vuelta a Espana. Ale przede wszystkim czerpanie radości z każdego wyścigu, w którym wezmę udział

– napisał 37-letni Belg na „X”.

Zawodnik Lotto Dstny ma na koncie 17 zwycięstw w karierze, w tym 15 w wyścigach WorldTour. Wygrywał we wszystkich Wielkich Tourach, a także na Volta a Catalunya, Paryż-Nicea, Criterium du Dauphine, Tour de Suisse i Tour de Romandie.

Wyniki wyścigów

“Owocowy Przełaj”, Laskowice Pomorskie (C2)

Dominika Włodarczyk wygrała w Laskowicach wyścig z kalendarza przełajowego UCI, “Owocowy Przełaj”.

Z zawodniczką MAT Atom Deweloper Wrocław rywalizację nawiązała jedynie Antonina Białek, która straciła 25 sekund. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Andrzejewska.

W stawce 15 zawodniczek na 7. pozycji znalazła się Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing).

Wyścig mężczyzn wygrał Szymon Pomian,o 46 sekund przed Kacprem Szczepaniakiem i 1:08 Michałem Palutą.

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) na gościnnych występach został sklasyfikowany na 21. miejscu, wśród 34 zawodników.


Superprestige 2023/24 #3

Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck) i Joris Nieuwenhuis (Baloise Trek Lions) zwyciężyli w trzecim wyścigu Telenet Superprestige.

Niderlandka na błotnistej rundzie w belgijskim Merksplas wyprzedziła swoją rodaczkę Lucindę Brand (Baloise Trek Lions) oraz Belgijkę Marion Norbert Riberolle (Crelan-Corendon).

Niderlandczyk pokonał natomiast Belgów, Eliego Iserbyta (Pauwels Sauzen-Bingoal) i Nielsa Vandeputte’a (Alpecin-Deceuninck).

Ceylin del Carmen Alvarado z ubłoconą twarzą udziela wywiadu

Pewne zwycięstwo Alvarado

Początek deszczowych zawodów należał do Lucindy Brand, która od razu znalazła się na prowadzeniu. Tylko przez chwilę doświadczonej zawodniczce towarzyszyła Inge van der Heijden (Crelan-Corendon).

Nieco z tyłu została Alvarado. Zawodniczka Alpecin-Deceuninck szybko przebiła się na drugą pozycję, kończąc pierwszą rundę ze stratą 6 sekund do liderki.

Chwilę później Brand popełniła dwa błędy, bezwzględnie wykorzystane przez Alavarado. Na prowadzeniu nastąpiła zamiana, a nowa liderka drugie okrążenie, czyli półmetek, zaliczyła z przewagą 12 sekund. Trzecia na trasie Annemarie Annemarie Worst (Cyclocross Reds) traciła 36 sekund.

Brand zaczęła odrabiać dystans do Alvarado, lecz kolejny poślizg sprawił, że cały jej wysiłek poszedł na marne. Różnica skoczyła do 20 sekund. Worst wciąż była trzecia, rozpoczynając finałowe okrążenie 9 sekund przed Marion Norbert Riberolle.

Belgijka zdołała wyprzedzić Worst, jednak długo nie nacieszyła się trzecią pozycją. Przednie koło jej roweru zapadło się w błocie i Worst wróciła na swoje poprzednie miejsce. Cała sytuacja nie podłamała Riberolle. Błyskawicznie się podniosła, wyszarpując najniższy stopień podium w Merksplas.

Nieuwenhuis jak Alvarado

W wyścigu mężczyzn po starcie oderwali się Niels Vandeputte i Joris Nieuwenhuis. Ten drugi po pierwszym okrążeniu wyprzedzał pierwszego o 5 sekund oraz o 9 sekund Eliego Iserbyta.

Nieuwenhuis zaczął powiększać przewagę. Vandeputte po drugim okrążeniu odstawał na 10 sekund, a Iserbyt, do którego dołączył Felipe Orts (Burgos-BH), jechał spóźniony już o 27 sekund.

Taka sytuacja pozostała do czwartej rundy, kiedy Iserbyt popełnił błąd na stromym podbiegu, co pozwoliło Ortsowi zostawić za sobą Belga. Ten chciał natychmiast zniwelować do Hiszpana stratę, jednak nie szło mu to najlepiej. Zwłaszcza, że Orts jechał świetnie, radził sobie na błocie, powoli zbliżając się do Vandeputte.

Przedostatnie okrążenie Nieuwenhuis rozpoczął z przewagą 52 sekund Vandeputtem i 59 nad Ortsem. Iserbyt tracił 1:10.

Hiszpan nie tylko nie dopadł jednak drugiego Belga, ale został wyprzedzony przez Iserbyta, który wyraźnie przyspieszył. W połowie finałowego okrążenia ten ostatni dogonił i po chwili zostawił za plecami wyraźnie zmęczonego Vandeputte’a.

To wszystko działo się daleko za plecami Nieuwenhuisa, który drugiego na mecie Iserbyta wyprzedził aż o 1:36.

Wyniki Telenet Superprestige 2023/24 #3, Niel (Aardbeiencross)

Poz.Imię i nazwiskoZespółCzas
1.Ceylin del Carmen AlvaradoAlpecin-Deceuninck41:03
2.Lucinda BrandBaloise Trek Lions0:26
3.Marion Norbert RiberolleCrelan-Corendon1:11
4.Annemarie WorstCyclocross Reds1:21
5.Denise BetsemaPauwels Sauzen-Bingoal1:23
6.Aniek van AlphenCyclocross Reds1:29
7.Manon BakkerCrelan-Corendon1:35
8.Inge van der HeijdenCrelan-Corendon1:45
9.Sanne CantCrelan-Corendon1:50
10.Alicia FranckDe Ceuster-Bonache2:27
11.Laura VerdonschotDe Ceuster-Bonache3:05
12.Francjasca BaroniHubo-Remotive3:31
13.Kiona CrabbeProximus-AlphaMotorhomes-Doltcini CT6:03
14.Kim van de SteeneNever Give Up by Jolien Verschueren6:20
15.Loes SelsProximus-AlphaMotorhomes-Doltcini CT6:37
Mężczyźni
1.Joris NieuwenhuisBaloise Trek Lions1:03:20
2.Eli IserbytPauwels Sauzen-Bingoal1:36
3.Niels VandeputteAlpecin-Deceuninck1:45
4.Felipe OrtsBurgos-BH1:57
5.Gerben KuypersCircus-Reuz-Technord2:18
6.Kevin KuhnCircus-Reuz-Technord2:31
7.Jens AdamsAthletes for Hope2:43
8.Laurens SweeckCrelan-Corendon2:53
9.Lander LoockxTDT-Unibet Cycling Team2:55
10.Witse MeeussenCrelan-Corendon2:56