Etoile de Besseges 2020: etap 4. O'Connor na królewskim etapie, świetny dzień Małeckiego

Australijczyk Ben O'Connor (NTT Pro Cycling) wygrał po wspinaczce na Le Mont Bouquet czwarty etap Etoile de Besseges.

24-latek pokonał po udanej ucieczce swojego rodaka Simona Clarke'a (EF Pro Cycling) oraz Kamila Małeckiego (CCC Team).

Nowym liderem wyścigu został piąty na mecie Francuz Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale).

Pagórkowaty odcinek w departamencie Gard w Oksytanii liczył tylko 139 kilometrów, ale w finale zwieńczony był wspinaczką na Le Mont Bouquet (4,6 km; 9,1%).

W ucieczce dnia dość szybko zameldował się Kamil Małecki (CCC Team), którego towarzyszami byli Dimitri Claeys (Cofidis), Simon Clarke (EF Pro Cycling), Ben O'Connor (NTT Pro Cycling), Maxime Cam (B&B Hotels-Vital Concept), Lionel Taminiaux (Bingoal-Wallonie-Bruxelles), Jose Goncalves (Nippo Delko Provence).

Grupka uzyskała niecałe dwie minuty przewagi, co prowokowało kontry. Po 95 kilometrach dojechać zdołali Damien Touze (COfidis), Michael Gogl, Edvald Boasson Hagen i Michael Valgren (NTT Pro Cycling) oraz Morne Van Niekerk (St-Michel-Auber 93), ale przewaga nad prowadzonym przez zespół AG2R La Mondiale peletonem nie wzrosła.

Przed ostatnią wspinaczką w grupie Małeckiego zostali tylko Touze, Clarke, O'Connor, Hagen i Valgren, Cam, Goncalves i Van Niekerk. Peleton tracił 40 sekund, a ataki rozpoczęli kolarze Groupama-FDJ, mając nadzieję obronić koszulkę lidera, którą na plecach miał Alexys Brunel.

Tempo czołówki nadawał O'Connor, pracując na Valgrena. Koło trzymali Małecki, Clarke i Touze, 3 kilometry przed szczytem mając wciąż 41 sekund zapasu nad pogonią. Touze strzelił jako pierwszy, natomiast Valgren nie był w stanie utrzymać tempa O'Connora. Atak w tych okolicznościach wyprowadził Clarke, do wysiłku zmuszając młodego górala z Australii.

Dwójka odjechała Duńczykowi i Polakowi, natomiast stery w peletonie przejęli kolarze EF Pro Cycling. O'Connor atakami zamęczył Clarke'a na ostatnim kilometrze, natomiast z topniejącego peletonu strzelił Brunel.

24-letni zawodnik z NTT Pro Cycling triumfował na mecie, natomiast miejsce w pierwszej trójce przed zakusami atakujących zdołał obronić Małecki.

Wyniki 4. etapu Etoile de Besseges 2020 (2.1), Le Pont du Gard - Le Mont Bouquet (138,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Ben O'ConnorNTT Pro Cycling3:20:29
2.Simon ClarkeEF Pro Cycling00:16
3.Kamil MałeckiCCC Team
4.Alberto BettiolEF Pro Cycling00:26
5.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale00:29
6.Diego RosaTeam Arkéa Samsic00:33
7.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles00:36
8.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
9.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale00:38
10.Daniel Alejandro MendezEquipo Kern Pharma00:41
11.Magnus CortEF Pro Cycling00:52
12.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits00:56
13.Alexys BrunelGroupama-FDJ
14.Michael ValgrenNTT Pro Cycling
15.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
16.Kevin GenietsGroupama-FDJ01:00
17.Valentin MadouasGroupama-FDJ01:07
18.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert01:09
19.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert
20.Jimmy JanssensAlpecin-Fenix01:12
21.Pierre LatourAG2R La Mondiale01:19
22.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic01:23
23.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
24.Mauro FinettoNippo Delko One Provence01:25
25.Ibon RuizEquipo Kern Pharma01:28
26.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise01:34
27.Cyril BartheB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM01:41
28.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie
29.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise01:49
30.Jonas KochCCC Team01:53
31.Arthur VichotB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM01:57
32.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
33.Scott ThwaitesAlpecin-Fenix01:58
34.Georg ZimmermannCCC Team02:02
35.Sebastian SchonbergerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM02:09
36.Biniyam GhirmayNippo Delko One Provence02:30
37.Alexander KriegerAlpecin-Fenix02:39
38.Massimo OrlandiBeltrami TSA Marchiol02:42
39.Roger AdriaEquipo Kern Pharma02:44
40.Olivier Le GacGroupama-FDJ02:49
41.Gijs van HoeckeCCC Team02:55
42.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie03:09
43.Michał PalutaCCC Team
44.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM03:11
45.Sean BennettEF Pro Cycling03:21
46.Luc WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles03:24
47.François BidardAG2R La Mondiale03:26
48.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole03:47
49.Romain Le RouxTeam Arkéa Samsic03:49
50.Thomas PesentiBeltrami TSA Marchiol
51.Romain HardyTeam Arkéa Samsic03:58
52.Quinn SimmonsTrek-Segafredo04:00
53.Roman MaikinCambodia Cycling Academy
54.Jacopo MoscaTrek-Segafredo04:27
55.Alex KirschTrek-Segafredo
56.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber93
57.Flavien MaureletSt Michel-Auber93
58.José GoncalvesNippo Delko One Provence04:42
59.Morne van NiekerkSt Michel-Auber9304:49
60.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
61.Andreas StokbroNTT Pro Cycling05:04
62.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise
63.Julien VermoteCofidis, Solutions Crédits05:39
64.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits05:43
65.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence06:00
66.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles06:41
67.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling08:09
68.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert
69.Emīls LiepinsTrek-Segafredo08:13
70.Senne LeysenAlpecin-Fenix
71.Tony HurelSt Michel-Auber9308:14
72.Roy JansAlpecin-Fenix09:00
73.Simon GuglielmiGroupama-FDJ09:13
74.Logan OwenEF Pro Cycling09:38
75.Julius van Den BergEF Pro Cycling
76.Kamil GradekCCC Team09:46
77.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie11:15
78.Michael GoglNTT Pro Cycling
79.Samy AurignacCambodia Cycling Academy13:18
80.Clément RussoTeam Arkéa Samsic14:52
81.Clément VenturiniAG2R La Mondiale
82.Florian HudryCambodia Cycling Academy15:40
83.Florian DumourierCambodia Cycling Academy15:43
84.Nicolò ParisiniBeltrami TSA Marchiol
85.Jay Robert ThomsonNTT Pro Cycling
86.Matúš StocekBeltrami TSA Marchiol
87.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
88.Jérémy LeveauNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole15:47
89.Jasper de PlusCircus-Wanty Gobert
90.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
91.Fumiyuki BeppuNippo Delko One Provence
92.Pierre BarbierNippo Delko One Provence
93.Baptiste BleierSt Michel-Auber93
94.Martin BouzasEquipo Kern Pharma
95.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits15:50
96.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole15:58
97.Charlie QuartermanTrek-Segafredo16:02
98.Thomas BoudatTeam Arkéa Samsic16:05
99.Alexis GougeardAG2R La Mondiale16:13
100.Lorrenzo ManzinTeam Total Direct Energie
101.Luca MozzatoB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM16:28
102.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles
103.Filippo BaronciniBeltrami TSA Marchiol16:33
104.Dries de BondtAlpecin-Fenix16:36
105.Jakub MareczkoCCC Team
106.Alan RiouTeam Arkéa Samsic16:59
107.Bryan AlaphilippeSt Michel-Auber9317:02
108.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles17:30
109.Alfdan de DeckerCircus-Wanty Gobert18:12
110.Kris BoeckmansB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
111.Boy van PoppelCircus-Wanty Gobert
112.Marco GrendeneBeltrami TSA Marchiol
113.Ryan MullenTrek-Segafredo
114.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma
115.Marti MarquezEquipo Kern Pharma
116.Gregorio FerriBeltrami TSA Marchiol19:05
117.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie19:37
118.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
119.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
120.Atsushi OkaNippo Delko One Provence20:09
121.Alexander RichardsonAlpecin-Fenix21:44
122.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise22:57

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale14:24:17
2.Alexys BrunelGroupama-FDJ00:24
3.Alberto BettiolEF Pro Cycling00:40
4.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie00:43
5.Kevin GenietsGroupama-FDJ00:45
6.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise01:12
7.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale01:25
8.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles01:28
9.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits01:29
10.Daniel Alejandro MendezEquipo Kern Pharma01:33
11.Arthur VichotB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM01:44
12.Scott ThwaitesAlpecin-Fenix01:45
13.Valentin MadouasGroupama-FDJ01:49
14.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert01:51
15.Cyril BartheB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM02:01
16.Jimmy JanssensAlpecin-Fenix02:04
17.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert02:06
18.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise02:09
19.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits02:15
20.Ibon RuizEquipo Kern Pharma02:20
21.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie02:23
22.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic
23.Mauro FinettoNippo Delko One Provence02:25
24.Gijs van HoeckeCCC Team02:42
25.Jonas KochCCC Team02:45
26.Simon ClarkeEF Pro Cycling
27.Georg ZimmermannCCC Team02:47
28.Sebastian SchonbergerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM02:51
29.Alexander KriegerAlpecin-Fenix03:05
30.Michael ValgrenNTT Pro Cycling03:24
31.Biniyam GhirmayNippo Delko One Provence03:37
32.Michał PalutaCCC Team03:38
33.Kamil MałeckiCCC Team03:39
34.Olivier Le GacGroupama-FDJ03:49
35.Alex KirschTrek-Segafredo04:11
36.François BidardAG2R La Mondiale04:18
37.Flavien MaureletSt Michel-Auber9304:19
38.Pierre LatourAG2R La Mondiale04:21
39.Romain HardyTeam Arkéa Samsic04:40
40.Roman MaikinCambodia Cycling Academy04:42
41.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole04:44
42.Quinn SimmonsTrek-Segafredo05:00
43.Magnus CortEF Pro Cycling05:10
44.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise06:01
45.Sean BennettEF Pro Cycling06:27
46.Julien VermoteCofidis, Solutions Crédits06:51
47.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM07:00
48.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits07:16
49.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence07:35
50.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles07:48
51.Morne van NiekerkSt Michel-Auber9307:51
52.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM08:39
53.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling09:00
54.Senne LeysenAlpecin-Fenix09:13
55.Roy JansAlpecin-Fenix09:42
56.Romain Le RouxTeam Arkéa Samsic10:39
57.Roger AdriaEquipo Kern Pharma11:01
58.Andreas StokbroNTT Pro Cycling11:05
59.Luc WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles11:42
60.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie11:57
61.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber9311:59
62.Diego RosaTeam Arkéa Samsic13:10
63.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits13:44
64.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie14:22
65.Tony HurelSt Michel-Auber9314:56
66.Michael GoglNTT Pro Cycling15:01
67.Clément VenturiniAG2R La Mondiale15:02
68.Jacopo MoscaTrek-Segafredo15:05
69.Ben O'connorNTT Pro Cycling15:10
70.José GoncalvesNippo Delko One Provence15:29
71.Thomas BoudatTeam Arkéa Samsic16:07
72.Massimo OrlandiBeltrami TSA Marchiol16:08
73.Jérémy LeveauNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole16:47
74.Julius van Den BergEF Pro Cycling16:55
75.Pierre BarbierNippo Delko One Provence17:47
76.Filippo BaronciniBeltrami TSA Marchiol17:57
77.Kamil GradekCCC Team18:25
78.Clément RussoTeam Arkéa Samsic18:43
79.Luca MozzatoB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM19:00
80.Thomas PesentiBeltrami TSA Marchiol19:02
81.Jakub MareczkoCCC Team19:07
82.Ryan MullenTrek-Segafredo19:12
83.Boy van PoppelCircus-Wanty Gobert19:31
84.Alexis GougeardAG2R La Mondiale20:29
85.Samy AurignacCambodia Cycling Academy20:32
86.Dries de BondtAlpecin-Fenix20:39
87.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole21:26
88.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits21:39
89.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert21:53
90.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie23:37
91.Nicolò ParisiniBeltrami TSA Marchiol24:00
92.Lorrenzo ManzinTeam Total Direct Energie24:06
93.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles24:39
94.Alan RiouTeam Arkéa Samsic25:50
95.Bryan AlaphilippeSt Michel-Auber9326:16
96.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale26:57
97.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole26:58
98.Florian DumourierCambodia Cycling Academy27:11
99.Simon GuglielmiGroupama-FDJ27:23
100.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise27:29
101.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise28:04
102.Baptiste BleierSt Michel-Auber9328:42
103.Atsushi OkaNippo Delko One Provence29:14
104.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma29:17
105.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole29:54
106.Alfdan de DeckerCircus-Wanty Gobert30:51
107.Emīls LiepinsTrek-Segafredo31:58
108.Kris BoeckmansB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM32:33
109.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles33:04
110.Marti MarquezEquipo Kern Pharma33:05
111.Matúš StocekBeltrami TSA Marchiol33:07
112.Jay Robert ThomsonNTT Pro Cycling33:36
113.Logan OwenEF Pro Cycling34:53
114.Jasper de PlusCircus-Wanty Gobert35:12
115.Fumiyuki BeppuNippo Delko One Provence39:15
116.Alexander RichardsonAlpecin-Fenix39:27
117.Martin BouzasEquipo Kern Pharma40:16
118.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole40:25
119.Charlie QuartermanTrek-Segafredo40:54
120.Gregorio FerriBeltrami TSA Marchiol41:11
121.Florian HudryCambodia Cycling Academy47:34
122.Marco GrendeneBeltrami TSA Marchiol48:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: