Saudi Tour 2020: etap 5. Phil Bauhaus bierze wszystko

Phil Bauhaus (Bahrain-McLaren) został zwycięzcą wyścigu Saudi Tour. Niemiec po zaciętym finiszu pokonał na ostatnim etapie Nacera Bouhanniego. Trzecie miejsce zajął Arvid de Kleijn (Riwal Readynez Cycling Team).

Ostatniego dnia rywalizacji kolarze wystartowali spod Uniwerystetu Księżnej Nourah, który jest największym żeńskim uniwersytetem na świecie. Finisz po 144 kilometrach zaplanowano w okolicach fortu Al Masmak w Rijadzie.

Od startu peleton jechał wysokim tempem. Atakowali Mark Cavendish (Bahrain-McLaren), czy lider klasyfikacji najaktywniejszych Joel Nicolau (Caja Rural-Seguros RGA), ale ich próby kończyły się niepowodzeniem.

Po 44 kilometrach rywalizacji uformowałą się czteroosobowa ucieczka w składzie: Angel Madrazo (Burgos-BH), Nigel Ellsay (Rally Cycling), Richard Jones (Ribble Weldtite Pro Cycling) i Jon Irisarri (Caja Rural-Seguros RGA).

Gdy wydawało się, że uciekinierzy zostaną złapani 50 kilometrów przed metą, w peletonie nastąpiło rozprężenie. Czterech śmiałków zyskało prawie 3 minuty przewagi, a bohater ubiegłorocznej Vuelty Angel Madrazo zaczął poważnie zagrażać pozycji lidera Nacera Bouhanniego, ponieważ w klasyfikacji generalnej miał do niego jedynie 30 sekund straty.

Kolarze Arkei ruszyli w pogoń za odjazdem, ale różnica przez dłuższy czas nie malała. Dopiero gdy do pogoni włączyły się inne grupy uciekinierzy zostali doścignięci.

Kapitalną pracę na ostatnich metrach wykonali kolarze Bahrain-McLaren, którą wykończył Phil Bauhaus. Niemiec trochę przy tym przeszkodził Bouhanniemu, ale sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia.

Wyniki 5. etapu Saudi Tour 2020 (2.1), Princess Nourah University - Al Masnak (144 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Phil BauhausBahrain-McLaren3:18:57
2.Nacer BouhanniTeam Arkéa Samsic
3.Arvid de KleijnRiwal Readynez Cycling Team
4.Timothy DupontCircus-Wanty Gobert
5.Imerio CimaGazprom-RusVelo
6.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
7.Youcef ReguiguiTerengganu Inc. TSG Cycling Team
8.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling
9.Carlos BarberoNTT Pro Cycling
10.Jetse BolBurgos-BH
11.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
12.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie
13.Adam de VosRally Cycling
14.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
15.Boris ValleeBingoal-Wallonie Bruxelles
16.Charles PageRibble Weldtite Pro Cycling
17.Mark CavendishBahrain-McLaren
18.Evaldas SiskeviciusNippo Delko One Provence
19.Rui CostaUAE Team Emirates
20.August JensenRiwal Readynez Cycling Team
21.Angel FuentesBurgos-BH
22.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
23.Ramūnas NavardauskasNippo Delko One Provence
24.Kevyn IstaBingoal-Wallonie Bruxelles
25.Matthew GibsonBurgos-BH
26.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie
27.Orluis AularCaja Rural-Seguros RGA
28.Lucas CarstensenBike Aid
29.Fabien DoubeyCircus-Wanty Gobert
30.Jens DebusschereB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
31.Daniel MclayTeam Arkéa Samsic
32.James ShawRiwal Readynez Cycling Team
33.Andreas KronRiwal Readynez Cycling Team
34.Julien TrarieuxNippo Delko One Provence
35.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
36.Heinrich HausslerBahrain-McLaren
37.Manuele BoaroAstana Pro Team
38.Angel MadrazoBurgos-BH
39.Roman KreuzigerNTT Pro Cycling
40.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert
41.Irwandie LakasekTerengganu Inc. TSG Cycling Team
42.Yoann OffredoCircus-Wanty Gobert
43.Aritz BaguesCaja Rural-Seguros RGA
44.Ben KingNTT Pro Cycling
45.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
46.Damiano CimaGazprom-RusVelo
47.Jesse de RooijBike Aid
48.Yousif MirzaUAE Team Emirates
49.Alessandro CoviUAE Team Emirates
50.Marco MarcatoUAE Team Emirates
51.Manuel Diaz JoséNippo Delko One Provence
52.Mulu HailemichaelNippo Delko One Provence
53.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles
54.Hernando BohorquezAstana Pro Team
55.Erik Bergstrom FriskBike Aid
56.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
57.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
58.Pablo GuerreroBurgos-BH
59.Jhojan GarciaCaja Rural-Seguros RGA
60.Artyom ZakharovAstana Pro Team
61.Matteo SobreroNTT Pro Cycling
62.Jose FernandesBurgos-BH
63.Abdul Rahman Hamdan WanTerengganu Inc. TSG Cycling Team
64.Kévin RezaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
65.Nicolas ZukowskyRally Cycling
66.Igor BoevGazprom-RusVelo
67.Nikodemus HollerBike Aid
68.Valerio ContiUAE Team Emirates
69.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
70.Adrien PetitTeam Total Direct Energie00:17
71.Oliver MoorsRibble Weldtite Pro Cycling00:18
72.Kévin van MelsenCircus-Wanty Gobert
73.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles00:20
74.Zeb KyffinRibble Weldtite Pro Cycling00:23
75.Afiq Huznie OthmanTerengganu Inc. TSG Cycling Team
76.Mohd Shahrul Mat AminTerengganu Inc. TSG Cycling Team
77.Jacob TipperRibble Weldtite Pro Cycling00:27
78.Marcel SiebergBahrain-McLaren00:32
79.Donavan GrondinTeam Arkéa Samsic00:38
80.Dries van GestelTeam Total Direct Energie
81.Ludwig de WinterCircus-Wanty Gobert00:42
82.Choon Huat GohTerengganu Inc. TSG Cycling Team
83.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles
84.Suleiman KangangiBike Aid
85.Elmar ReindersRiwal Readynez Cycling Team
86.Anton KuzminGazprom-RusVelo
87.Yuriy NatarovAstana Pro Team00:51
88.Jack ReesRibble Weldtite Pro Cycling
89.Clint HendricksBike Aid00:53
90.Romain SicardTeam Total Direct Energie00:58
91.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA01:09
92.Thomas DegandCircus-Wanty Gobert01:11
93.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic01:12
94.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
95.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic
96.Justin WolfBike Aid
97.Frederik BackaertB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
98.Julien MoriceB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM01:31
99.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie01:34
100.Jan TratnikBahrain-McLaren01:37
101.Bert de BackerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM01:51
102.Maral-Erdene BatmunkhTerengganu Inc. TSG Cycling Team01:57
103.Grega BoleBahrain-McLaren01:59
104.Alfred WrightBahrain-McLaren
105.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
106.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
107.Matteo Dal-cinRally Cycling02:07
108.Stephen BassettRally Cycling
109.Steven LampierRibble Weldtite Pro Cycling
110.Damien GaudinTeam Total Direct Energie02:23
111.Amanuel GhebreigzabhierNTT Pro Cycling03:02
112.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA03:52
113.Nigel EllsayRally Cycling03:55
114.Richard JonesRibble Weldtite Pro Cycling04:19

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Phil BauhausBahrain-McLaren17:53:38
2.Nacer BouhanniTeam Arkéa Samsic00:02
3.Rui CostaUAE Team Emirates00:13
4.Youcef ReguiguiTerengganu Inc. TSG Cycling Team00:22
5.Heinrich HausslerBahrain-McLaren00:23
6.Carlos BarberoNTT Pro Cycling00:24
7.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo00:25
8.Andreas KronRiwal Readynez Cycling Team
9.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie00:26
10.August JensenRiwal Readynez Cycling Team
11.Fabien DoubeyCircus-Wanty Gobert
12.Manuele BoaroAstana Pro Team00:32
13.Angel MadrazoBurgos-BH00:35
14.Ramūnas NavardauskasNippo Delko One Provence00:36
15.Adam de VosRally Cycling
16.Jetse BolBurgos-BH00:41
17.Orluis AularCaja Rural-Seguros RGA
18.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM00:42
19.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic00:44
20.James ShawRiwal Readynez Cycling Team00:57
21.Hernando BohorquezAstana Pro Team
22.Nicolas ZukowskyRally Cycling01:00
23.Aritz BaguesCaja Rural-Seguros RGA01:07
24.Evaldas SiskeviciusNippo Delko One Provence01:10
25.Artyom ZakharovAstana Pro Team01:15
26.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM01:21
27.Erik Bergstrom FriskBike Aid01:29
28.Romain SicardTeam Total Direct Energie01:55
29.Damiano CimaGazprom-RusVelo02:11
30.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie02:16
31.Roman KreuzigerNTT Pro Cycling02:19
32.Matteo SobreroNTT Pro Cycling02:35
33.Yuriy NatarovAstana Pro Team02:38
34.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles02:58
35.Manuel Diaz JoséNippo Delko One Provence03:31
36.Frederik BackaertB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM04:06
37.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic04:09
38.Timothy DupontCircus-Wanty Gobert04:18
39.Ben KingNTT Pro Cycling04:23
40.Yoann OffredoCircus-Wanty Gobert04:33
41.Nikodemus HollerBike Aid05:00
42.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo05:08
43.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA05:10
44.Stephen BassettRally Cycling05:17
45.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling05:28
46.Daniel MclayTeam Arkéa Samsic05:55
47.Igor BoevGazprom-RusVelo06:33
48.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team08:02
49.Yevgeniy GidichAstana Pro Team08:17
50.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
51.Julien TrarieuxNippo Delko One Provence08:28
52.Valerio ContiUAE Team Emirates08:35
53.Jhojan GarciaCaja Rural-Seguros RGA08:37
54.Zeb KyffinRibble Weldtite Pro Cycling09:07
55.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles09:20
56.Afiq Huznie OthmanTerengganu Inc. TSG Cycling Team09:49
57.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic09:52
58.Amanuel GhebreigzabhierNTT Pro Cycling10:14
59.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles10:15
60.Lucas CarstensenBike Aid10:47
61.Boris ValleeBingoal-Wallonie Bruxelles11:11
62.Jens DebusschereB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM11:19
63.Mulu HailemichaelNippo Delko One Provence11:23
64.Florian VachonTeam Arkéa Samsic11:43
65.Mark CavendishBahrain-McLaren11:44
66.Dries van GestelTeam Total Direct Energie11:55
67.Alfred WrightBahrain-McLaren12:03
68.Jose FernandesBurgos-BH12:25
69.Kevyn IstaBingoal-Wallonie Bruxelles12:32
70.Elmar ReindersRiwal Readynez Cycling Team12:52
71.Suleiman KangangiBike Aid13:03
72.Thomas DegandCircus-Wanty Gobert13:49
73.Alessandro CoviUAE Team Emirates14:44
74.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA15:00
75.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert15:15
76.Julien MoriceB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM15:30
77.Kévin RezaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM15:47
78.Marco MarcatoUAE Team Emirates16:02
79.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie16:07
80.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA16:36
81.Steven LampierRibble Weldtite Pro Cycling16:44
82.Donavan GrondinTeam Arkéa Samsic16:54
83.Arvid de KleijnRiwal Readynez Cycling Team19:06
84.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
85.Justin WolfBike Aid19:08
86.Charles PageRibble Weldtite Pro Cycling19:14
87.Imerio CimaGazprom-RusVelo19:20
88.Grega BoleBahrain-McLaren19:36
89.Marcel SiebergBahrain-McLaren20:43
90.Adrien PetitTeam Total Direct Energie21:20
91.Bert de BackerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM21:33
92.Pablo GuerreroBurgos-BH22:03
93.Jan TratnikBahrain-McLaren23:31
94.Angel FuentesBurgos-BH24:29
95.Anton KuzminGazprom-RusVelo24:55
96.Kévin van MelsenCircus-Wanty Gobert25:24
97.Maral-Erdene BatmunkhTerengganu Inc. TSG Cycling Team25:48
98.Matthew GibsonBurgos-BH26:35
99.Ludwig de WinterCircus-Wanty Gobert28:16
100.Mohd Shahrul Mat AminTerengganu Inc. TSG Cycling Team28:36
101.Yousif MirzaUAE Team Emirates29:02
102.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo30:16
103.Jacob TipperRibble Weldtite Pro Cycling30:48
104.Matteo Dal-cinRally Cycling30:56
105.Nigel EllsayRally Cycling31:37
106.Jesse de RooijBike Aid32:21
107.Clint HendricksBike Aid33:45
108.Richard JonesRibble Weldtite Pro Cycling34:34
109.Jack ReesRibble Weldtite Pro Cycling36:28
110.Choon Huat GohTerengganu Inc. TSG Cycling Team40:11
111.Damien GaudinTeam Total Direct Energie40:23
112.Oliver MoorsRibble Weldtite Pro Cycling43:38
113.Irwandie LakasekTerengganu Inc. TSG Cycling Team47:43
114.Abdul Rahman Hamdan WanTerengganu Inc. TSG Cycling Team49:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: