Volta a la Comunitat Valenciana 2020: etap 4. Fantastyczny Tadej Pogacar

Tadej Pogacar

Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) najszybciej wspiął się na ściance Sierra de Bernia, wygrywając czwarty etap Volta a la Comunitat Valenciana i obejmując prowadzenie w wyścigu.

Drugie miejsce wywalczył Wout Poels (Bahrain-McLaren), a na trzecim zameldował się Tao Geoghegan Hart (Team Ineos)

Królewski etap prowadził ku położonej na Costa Blanca miejscowości Altea, w rejonie której peleton szturmować miał finałową wspinaczkę. Etap rozpoczynał się w Calp, a na pierwszych 90 kilometrach wyrastały wspinaczki: Coll de Rates (26 km; 6,7 km, 5,3%), Benimantell (58 km; 5,3 km, 7,1%), Confrides (73 km; 7,5 km, 4,6%) i Tudons (87 km; 6,9 km, 5,3%). Po tej górskiej pętli peleton wracał na wybrzeże, a po 165 kilometrach rywalizacji do pokonania pozostawała jedynie Sierra de Bernia (5,1 km, 12,1%).

W ucieczce znaleźli się Greg van Avermaet i Nathan Van Hooydonck (CCC Team), Pello Bilbao (Bahrain-McLaren), Tim Declercq (Deceuninck-Quick Step), Gonzalo Serrano (Caja Rural-Seguros RGA) oraz Giovanni Carboni (Bardiani-CSF-Faizanè). Szóstka nie zyskała wiele, przez góry przejechała z przewagą nieprzekraczającą 3 minut.

Peleton miał wszystko pod kontrolą, finałową ściankę rozpoczął ze stratą tylko 30 sekund. Najdłużej na Sierra de Bernia opierał się Van Avermaet, mistrz olimpijski został wchłonięty niespełna 3 kilometry przed metą, przez grupę, w której swoją pracę wykonywał Michał Kwiatkowski (Team Ineos).

W tym momencie zaatakował Tadej Pogacar. 21-latek natychmiast zyskał i powiększał przewagę. Na drugie miejsce wyszedł Wout Poels, którego następnie wyprzedził Daniel Martin (Israel Stand-Up Nation).

Poels jeszcze raz się zerwał 400 metrów przed metą, wracając na drugą pozycję, działo się to jednak daleko za plecami Pogacara.

Wyniki 4. etapu Volta a la Comunitat Valenciana 2020 (2.Pro), Calp – Altea / Sierra de Bernia (170 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tadej PogacarUAE Team Emirates4:22:03
2.Wout PoelsBahrain-McLaren00:06
3.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
4.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
5.Jack HaigMitchelton-Scott
6.Dylan TeunsBahrain-McLaren00:23
7.Ion IzagirreAstana Pro Team00:32
8.Sander ArmeeLotto Soudal00:42
9.Oscar RodriguezAstana Pro Team00:45
10.Rubén FernandezFundación-Orbea00:49
11.Mikel BizkarraFundación-Orbea00:57
12.James KnoxDeceuninck-Quick Step01:07
13.Víctor de La ParteCCC Team01:12
14.Gianni MosconTeam Ineos
15.Marc SolerMovistar Team01:14
16.Alejandro ValverdeMovistar Team
17.Oscar CabedoBurgos-BH01:20
18.Jan PolancUAE Team Emirates01:31
19.Pello BilbaoBahrain-McLaren01:39
20.Serge PauwelsCCC Team01:45
21.Greg van AvermaetCCC Team01:50
22.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA01:57
23.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal02:27
24.Dorian GodonAG2R La Mondiale02:35
25.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie02:38
26.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team02:47
27.Mathias FrankAG2R La Mondiale02:57
28.Matej MohoricBahrain-McLaren03:21
29.Txomin JuaristiFundación-Orbea03:41
30.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA03:47
31.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo03:49
32.Julien SimonTeam Total Direct Energie
33.Ben SwiftTeam Ineos03:52
34.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
35.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma04:01
36.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team04:15
37.Jon AgirreEquipo Kern Pharma04:42
38.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
39.Hugo HouleAstana Pro Team04:59
40.Joan BouFundación-Orbea
41.Simone VelascoGazprom-RusVelo05:03
42.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè05:21
43.Philippe GilbertLotto Soudal05:28
44.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
45.Diego RubioBurgos-BH05:38
46.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step05:40
47.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step05:41
48.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè05:50
49.Davide VillellaMovistar Team05:53
50.Willie SmitBurgos-BH06:03
51.Brent van MoerLotto Soudal06:07
52.David de La CruzUAE Team Emirates06:17
53.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale06:37
54.Urko BerradeEquipo Kern Pharma06:50
55.Rémy MertzLotto Soudal06:56
56.Luis León SanchezAstana Pro Team07:12
57.Nathan van HooydonckCCC Team07:41
58.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation08:11
59.Michael ScharCCC Team08:38
60.Christian KneesTeam Ineos08:48
61.Jonas GregaardAstana Pro Team09:17
62.Oliver NaesenAG2R La Mondiale09:20
63.Joaquín Rojas JoséMovistar Team09:32
64.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma09:34
65.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation09:42
66.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation09:49
67.Dario CataldoMovistar Team09:59
68.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step10:20
69.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step10:43
70.John DegenkolbLotto Soudal11:12
71.Frederik FrisonLotto Soudal
72.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè
73.Jorge ArcasMovistar Team11:15
74.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
75.Scott DaviesBahrain-McLaren
76.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step
77.Robert StannardMitchelton-Scott11:27
78.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott12:42
79.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren12:46
80.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo12:53
81.Jonathan CastroviejoTeam Ineos13:01
82.Michael AlbasiniMitchelton-Scott13:02
83.Salvatore PuccioTeam Ineos13:04
84.Edward RavasiUAE Team Emirates13:07
85.Joe DombrowskiUAE Team Emirates13:10
86.Matteo TrentinCCC Team
87.Luka MezgecMitchelton-Scott13:12
88.Sergio SamitierMovistar Team13:32
89.Alessandro de MarchiCCC Team13:34
90.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA13:36
91.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott13:43
92.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise13:49
93.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA14:11
94.Nikita StalnovAstana Pro Team14:19
95.Callum ScotsonMitchelton-Scott14:36
96.Alexander KristoffUAE Team Emirates15:05
97.Jorge CuberoBurgos-BH15:24
98.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
99.Romain CardisTeam Total Direct Energie15:40
100.Enrique SanzEquipo Kern Pharma15:47
101.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie16:11
102.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise16:14
103.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team16:58
104.Guy NivIsrael Start-Up Nation17:31
105.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea17:38
106.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation17:56
107.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA21:24
108.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
109.Julen IrizarFundación-Orbea21:35
110.Isaac CantonBurgos-BH21:38
111.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise22:05
112.Jos van EmdenJumbo-Visma22:08
113.Cédric BeullensSport Vlaanderen-Baloise
114.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
115.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
116.Maarten WynantsJumbo-Visma
117.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
118.Kevin InkelaarBahrain-McLaren
119.Julien DuvalAG2R La Mondiale
120.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma22:16
121.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale22:20
122.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè
123.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè22:22
124.Sergio AraizEquipo Kern Pharma22:34
125.Simon SellierTeam Total Direct Energie22:50
126.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise22:54
127.Pascal EenkhoornJumbo-Visma22:56
128.Jaume SuredaBurgos-BH22:58
129.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè23:22
130.Paul MartensJumbo-Visma23:26
131.Christoph PfingstenJumbo-Visma
132.Juan José LobatoFundación-Orbea23:27
133.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
134.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team23:32
135.Jérémy CabotTeam Total Direct Energie23:34
136.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team
137.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team24:35
DNFPetr RikunovGazprom-RusVelo
DNFFlorian MaitreTeam Total Direct Energie
DNFManuel PenalverBurgos-BH
DNFViacheslav KuznetsovGazprom-RusVelo

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tadej PogacarUAE Team Emirates16:38:28
2.Jack HaigMitchelton-Scott00:06
3.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
4.Dan MartinIsrael Start-Up Nation00:13
5.Dylan TeunsBahrain-McLaren00:23
6.Wout PoelsBahrain-McLaren00:25
7.Ion IzagirreAstana Pro Team00:32
8.Rubén FernandezFundación-Orbea00:49
9.Oscar RodriguezAstana Pro Team01:11
10.Alejandro ValverdeMovistar Team01:14
11.Gianni MosconTeam Ineos01:19
12.Marc SolerMovistar Team01:22
13.James KnoxDeceuninck-Quick Step
14.Jan PolancUAE Team Emirates01:36
15.Sander ArmeeLotto Soudal01:43
16.Mikel BizkarraFundación-Orbea01:46
17.Víctor de La ParteCCC Team01:47
18.Pello BilbaoBahrain-McLaren01:49
19.Oscar CabedoBurgos-BH01:53
20.Greg van AvermaetCCC Team01:55
21.Serge PauwelsCCC Team02:11
22.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA02:58
23.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal03:09
24.Matej MohoricBahrain-McLaren03:23
25.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team03:27
26.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie03:36
27.Mathias FrankAG2R La Mondiale03:39
28.Julien SimonTeam Total Direct Energie04:08
29.Ben SwiftTeam Ineos04:44
30.Michał KwiatkowskiTeam Ineos04:49
31.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team05:04
32.Jon AgirreEquipo Kern Pharma05:40
33.Joan BouFundación-Orbea05:57
34.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise06:10
35.Davide VillellaMovistar Team06:22
36.Philippe GilbertLotto Soudal06:23
37.David de La CruzUAE Team Emirates06:43
38.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo06:47
39.Hugo HouleAstana Pro Team07:04
40.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè07:25
41.Willie SmitBurgos-BH07:48
42.Luis León SanchezAstana Pro Team07:50
43.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale08:06
44.Txomin JuaristiFundación-Orbea08:21
45.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step08:41
46.Urko BerradeEquipo Kern Pharma08:59
47.Dorian GodonAG2R La Mondiale09:26
48.Nathan van HooydonckCCC Team10:20
49.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation10:34
50.Michael ScharCCC Team11:01
51.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step11:09
52.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step11:39
53.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation11:40
54.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè11:46
55.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation12:19
56.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma12:34
57.Joaquín Rojas JoséMovistar Team13:04
58.Robert StannardMitchelton-Scott13:29
59.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo13:33
60.Brent van MoerLotto Soudal14:16
61.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA14:28
62.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step14:37
63.Dario CataldoMovistar Team14:39
64.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma14:41
65.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo14:51
66.Simone VelascoGazprom-RusVelo15:34
67.John DegenkolbLotto Soudal15:42
68.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott15:45
69.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA16:13
70.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren16:20
71.Diego RubioBurgos-BH16:29
72.Jonas GregaardAstana Pro Team16:49
73.Christian KneesTeam Ineos16:53
74.Frederik FrisonLotto Soudal17:08
75.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step17:35
76.Matteo TrentinCCC Team17:40
77.Luka MezgecMitchelton-Scott17:42
78.Salvatore PuccioTeam Ineos17:44
79.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step17:48
80.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott18:03
81.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA18:31
82.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA18:53
83.Romain CardisTeam Total Direct Energie19:26
84.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise19:30
85.Alexander KristoffUAE Team Emirates19:35
86.Rémy MertzLotto Soudal19:56
87.Michael AlbasiniMitchelton-Scott19:59
88.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie20:20
89.Callum ScotsonMitchelton-Scott21:16
90.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea21:17
91.Jorge ArcasMovistar Team21:55
92.Oliver NaesenAG2R La Mondiale22:00
93.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation22:46
94.Edward RavasiUAE Team Emirates22:47
95.Guy NivIsrael Start-Up Nation22:48
96.Ivan RovnyGazprom-RusVelo23:23
97.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise23:51
98.Jaume SuredaBurgos-BH24:07
99.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation24:13
100.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale24:22
101.Scott DaviesBahrain-McLaren24:30
102.Nikita StalnovAstana Pro Team24:59
103.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise25:05
104.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè
105.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè25:13
106.Enrique SanzEquipo Kern Pharma25:39
107.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè26:00
108.Jonathan CastroviejoTeam Ineos26:38
109.Julien DuvalAG2R La Mondiale27:25
110.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team27:29
111.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè27:36
112.Joe DombrowskiUAE Team Emirates27:38
113.Maarten WynantsJumbo-Visma27:42
114.Alessandro de MarchiCCC Team27:47
115.Juan José LobatoFundación-Orbea27:57
116.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA28:00
117.Christoph PfingstenJumbo-Visma28:06
118.Sergio SamitierMovistar Team28:14
119.Simon SellierTeam Total Direct Energie28:42
120.Cédric BeullensSport Vlaanderen-Baloise28:56
121.Jos van EmdenJumbo-Visma29:00
122.Jorge CuberoBurgos-BH29:13
123.Paul MartensJumbo-Visma29:47
124.Kevin InkelaarBahrain-McLaren31:00
125.Isaac CantonBurgos-BH31:55
126.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team32:18
127.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma32:56
128.Dylan GroenewegenJumbo-Visma33:20
129.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA33:36
130.Jérémy CabotTeam Total Direct Energie33:53
131.Pascal EenkhoornJumbo-Visma34:28
132.Julen IrizarFundación-Orbea34:37
133.Sergio AraizEquipo Kern Pharma34:43
134.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team34:56
135.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise34:57
136.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise35:53
137.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team40:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: