Volta a la Comunitat Valenciana 2020. Trentin i Van Avermaet sprawdzą się w boju

Matteo Trentin w pomarańczowej koszulce CCC Team

Greg van Avermaet i Matteo Trentin poprowadzą zespół CCC na trasie Volta a la Comunitat Valenciana (5-9 lutego).

Polski zespół rywalizację w sezonie 2020 rozpoczął już na antypodach, ale w Europie inauguracją sezonu będzie etapówka rozgrywana na szosach rejonu Walencji. To pierwszy wyścig etapowy kalendarza Europe Tour i pierwsza okazja na sprawdzenie zimowych przygotowań dla zawodników, którzy pominęli starty w Challenge Mallorca.

Van Avermaet przed rokiem wygrał dla polskiego zespołu jeden z etapów tego wyścigu, inny odcinek na koncie zapisał Trentin, wtedy jeżdżący dla Mitchelton-Scott.

Duet 5 lutego po raz pierwszy wystartuje razem i rozpocznie proces zgrywania się przed najważniejszymi klasykami sezonu.

Myślę, że to jeden z najlepszych wyścigów rozpoczynających sezon w Europie. Jesteśmy zmotywowani, spróbujemy powalczyć o zwycięstwa, ale najważniejszym celem jest sprawdzenie dyspozycji i ocena zimowych przygotowań. W tym roku trasa mnie nie faworyzuje, mamy sprinterskie odcinki i jeden trudny górski etap, ale mam nadzieję zakręcić się koło zwycięstwa etapowego

tłumaczył w komunikacie prasowym mistrz olimpijski.

Wygrałem tu etap przed rokiem, jeśli byłbym w stanie znowu powalczyć, to super. Celem jest jednak poczucie wyścigowego rytmu, bo treningi dają zawsze inne odczucia. Chcę wskoczyć znów w rytm wyścigowy, zbudować dobrą atmosferę w grupie, bo to pozwoli nam wspólnie pracować ku najważniejszym wyścigom sezonu

zapewnił z kolei Trentin.

Trentina i Van Avermaeta wesprą Víctor de la Parte, Alessandro De Marchi, Serge Pauwels, Michael Schär oraz Nathan Van Hooydonck.

Włoch i Belg będą musieli zebrać się w sobie na etapach pierwszym, trzecim i piątym: na tych spodziewany jest finisz z peletonu. Klasykowcom bardziej powinna odpowiadać końcówka drugiego etapu, podjazd do stacji metrologicznej w Cullera (2,3 km; 6,4%).

De la Parte, Pauwels i De Marchi spróbują swoich sił na czwartym odcinku, który zakończy 5-kilometrowa wspinaczka na Sierra de Bernia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: