Trasa Saudi Tour 2020

logo Saudi Tour

W okolicach stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadu - przebiegnie pierwsza edycja wyścigu Saudi Tour (2.1), organizowanego siłami ASO.

Trasa pięciodniowych zawodów będzie sprzyjać sprinterom i klasykowcom, a na starcie zapowiadane są takie nazwiska jak Mark Cavendish, Nacer Bouhanni, Niki Terpstra, Enrico Gasparotto, Roman Kreuziger, Rui Costa i Angel Madrazo.

4 lutego pierwszy etap wyruszy sprzed siedziby Saudyjskiego Komitetu Olimpijskiego, zakończy na krótkim wzniesieniu w Jaww. Drugi, najdłuższy (182 km), spod zamku Sadus, wypuści się na pustynię, gdzie peleton zostanie narażony na boczne podmuchy wiatru.

Odcinki trzeci i czwarty będą krótkie, za to wyraźnie pagórkowate, otwierające pole do akcji zaczepnych, zwłaszcza że kolarze znów poczują piach w zębach. Droga do Uniwersytetu Al Muzahimiyah m. in. dwa razy zawita na podjazd w Qiddiya (5 km; 5%).

Wyścig zakończy płaski etap, w cieniu drapaczy chmur Rijadu.

Na starcie stanie 18 zespołów, w tym 4 WorldTour: Bahrain-McLaren, Astana, NTT Pro Cycling i UAE Team Emirates. Oprócz bonifikat na mecie na każdym etapie do zdobycia będą 3-2-1 sekundy na premii bonusowej.

Trasa Saudi Tour 2020 (4-8 lutego):

mapa Saudi Tour 2020

4 lutego - etap 1: Rijad - Jaww (173 km)

5 lutego - etap 2: Sadus Castle - Rijad Turku Road (182 km)

6 lutego - etap 3: King Saud University - Al Bujairi (119 km)

7 lutego - etap 4: Wadi Namar Park - Al Muzahimiyah King Saud University (137 km)

8 lutego - etap 5: Princess Nourah University - Al Masnak (144 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: