Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego Pucharu Świata.

Wai Sze Lee w dwóch biegach pokonała Australijkę Stephanie Morton i wygrała finał sprintu kobiet.

Podium dopełniła Rosjanka Anastazja Voinova, która w małym finale ograła Kolumbijkę Marthę Bayonę.

Reprezentantka Hongkongu startowała w czterech z pięciu odsłon zmagań i wygrywała za każdym razem, co pozwala jej na komfortowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Rywalizacja drugiego dnia wśród kobiet toczyła się w także madisonie, a w gronie mężczyzn w omnium i keirinie.

Madison kobiet

Georgia Baker i Annette Edmondson potwierdziły swoje umiejętności w rywalizacji duetów i przed własną publicznością wyścig amerykański wygrały z dorobkiem 56 oczek. Australijska dwójka jako jedna z czterech obsad nadrobiła okrążenie nad stawką i do tego punktowała na 11 z 12 lotnych finiszach.

Drugie miejsce zajęły Francuzki Clara Copponi i Marie Le Net, którym wygrać się udało ostatni finisz i zbliżyć się do duetu z Australii na 5 punktów. Podium dopełniły Amerykanki Kendall Ryan i Christina Birch z 32 punktami na koncie.

Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj zapisały siódme miejsce i w złożonym ze 120 okrążeń wyścigu zdobyły 11 punktów.

Omnium mężczyzn

Nowozelandczyk Aaron Gate wygrał po zaciętej walce rywalizację w omnium mężczyzn. Dorobek 134 punktów pozwolił mu na wyprzedzenie Niemca Rogera Kluge (116 pkt) oraz Japończyka Eiji Hashimoto (113 pkt).

Daniel Staniszewski zapisał 10. wynik, po raz kolejny dobrze odnajdując się w wyścigu tempo i konkurencję tę kończąc jako czwarty.

Keirin mężczyzn

Kolumbijczyk Kevin Quintero okazał się najlepszy w rywalizacji w keirinie. Drugie miejsce zapisał Australijczyk Matthew Glaetzer, a trzecie Czech Tomas Babek.

Krzysztof Maksel odpadł w repasażach i sklasyfikowany został na 17. lokacie.

Paweł Gadzała

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07