Tom Dumoulin gotowy do treningów na pełnych obrotach

Tom Dumoulin może trenować bez przeszkód. Holenderski zawodnik jest już w pełni sprawny po kontuzji, która przekreśliła większość sezonu 2019.

Trener ekipy Jumbo-Visma Merijn Zeeman potwierdził, że nie widzi ograniczeń dla trenującego już pod okiem sztabu trenerskiego holenderskiej ekipy Dumoulina.

To początek grudnia, nikt nie jest w dobrej formie. W styczniu będziemy wiedzieli więcej, ale jest w pełni sprawny. Pracujemy z nim na takich samych obrotach jak z resztą, jestem optymistą

– powiedział holenderskiemu "De Limburger".

29-latek upadł na 4. etapie Giro d'Italia i uszkodziło kolano, co zmusiło go do wycofania się dzień później. Holender odbić się próbował na trasie Criterium du Dauphine w czerwcu, ale po sześciu etapach zrezygnował, a operacja kolana i wyciągnięcie z niego kawałka szutru przekreśliło start w Tour de France. Sezonu kolarz z Maastricht nie wznowił, w kolejnych miesiącach lecząc naderwane ścięgno.

W roku 2020 Dumoulin ma stanąć na starcie Giro d'Italia. "La Gazzetta dello Sport" twierdzi, że start we Włoszech połączy z lipcową wyprawą na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: