Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020.

22-latek, zwycięzca ostatniej "Wielkiej Pętli", w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "AS" potwierdził, że mimo krótkiej przerwy między dwoma wyścigami, chciałby podjąć wyzwanie przejechania dwóch Grand Tourów w jednym sezonie.

Bernal w 2019 roku miał być liderem Team Ineos na Giro, ale z wyścigu wykluczyło go złamanie obojczyka na treningu. Kolumbijczyk w lipcu, w wieku zaledwie 22 lat, wygrał za to Tour de France.

Bardzo chciałbym pojechać Giro i Tour. Giro jest wspaniałym wyścigiem, a ja we Włoszech mieszkałem, mam tam wielu przyjaciół. Występ w dwóch wyścigach trzytygodniowych w jednym roku to sprawa skomplikowana, ale nie jest to niemożliwe wyzwanie. Jestem otwarty na wszystkie możliwości

– zadeklarował.

Zespół Ineos nie podzielił jeszcze ról między liderami. Brytyjska ekipa będzie musiała pogodzić ambicje Gerainta Thomasa, Bernala, pozyskanego z Movistaru Richarda Carapaza, a także, jeśli zdrowie pozwoli, Chrisa Froome'a.

Egan Bernal: "ekipa zdecyduje o tym, czy pojadę Tour"

Giro d'Italia w tym roku zaplanowane jest na 9-31 maja, a Tour de France ruszy już 27 czerwca i zakończy się 19 lipca, by kolarzom zostawić czas na logistyczne działania przed wyścigami rozgrywanymi w ramach Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Pod uwagę musimy wziąć plany pozostałych zawodników. Program powinien być dla wszystkich komfortowy i odpowiadać rolom, które chcemy odegrać w danym punkcie kariery. To nigdy nie było dotychczas problemem

– zaznaczył Kolumbijczyk.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: