Patryk Stosz zasili Voster ATS Team

Patryk Stosz w sezonie 2020 zmieni koszulkę ekipy CCC Development Team na strój ekipy Voster ATS Team.

Polska grupa kontynentalna poinformowała o pozyskaniu 25-letniego zawodnika w komunikacie prasowym. Kolarz z Kluczborka od 2015 roku reprezentował ekipę CCC Sprandi Polkowice, w 2019 zaś CCC Development Team.

Stosz w tym sezonie wygrał etap Tour of Almaty (2.1) i Koronę Kocich Gór (1.2), a na polskim podwórku zajął także 2. miejsce w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2), 6. miejsce w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego (1.2), 7. w CCC Tour (2.1), 9. w Bałtyk-Karkonosze Tour (2.2).

Wraz z nowym rokiem dołączam do nowej ekipy. Będę jeździł w polskiej drużynie chociaż wielu proponowało mi pójść za granicę, ale za bardzo trzyma mnie tutaj rodzina. Co roku słyszę pytanie o plany na przyszły sezon i co roku odpowiedź jest właściwie taka sama: chcę sięgać po coraz lepsze rezultaty, zdobywać kolejne doświadczenia i być lepszym zawodnikiem. Jeżdżę już dobrych parę lat, ale wciąż mi jest mało i wiem, że mogę sporo się jeszcze nauczyć

– powiedział Stosz w komunikacie ekipy.

Cichym marzeniem wciąż jest dla mnie jeździć w zespole WorldTour i to też było dla mnie motywacją do lepszej jazdy. W tym roku urodził mi się syn, co mi dało jeszcze więcej sił do walki o kolejne sukcesy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

 1. KACZAKWILI

  20 listopada 2019, 17:50 o 17:50

  Szkoda chłopaka na Voster....

 2. Wojtek680

  21 listopada 2019, 09:44 o 09:44

  Czegoś tu nie rozumiem, niby chce jeździć w World Tourze, ale jednocześnie być blisko rodziny. Raczej niemożliwe do spełnienia jednocześnie. Jeśli miał oferty z ProConti to bardzo dziwna decyzja. Jak już ktoś przechodził z CCC do innej polskiej grupy to nigdy nie przechodził szczebel wyżej...

  • Yev

   21 listopada 2019, 12:06 o 12:06

   Z drugiej strony - na Devo za stary. Na CCC PT - za słaby. A Voster jest rozwijającą się grupą (w ich krótkiej historii - z roku na rok wypadali lepiej). Franczak i Stosz wspólnie w roli liderów mogą zapenić nawet dwucyfrową liczbę zwycięstw na krajowym podwórku.
   W Wibatech Patryk chyba by nie miał tak mocnej pozycji.

   • reko

    21 listopada 2019, 14:55 o 14:55

    tylko co te zespoły znaczą na arenie międzynarodowej? I nawet nie mam na myśli rozgłosu medialnego, czy wyników sportowych Sam mega się cieszę, że te zespoły są bo im więcej ich na naszym podwórku tym lepiej, ale niestety jesteśmy trochę czarną dziurą na mapie wyścigów i lokalne sukcesy mało kogo obchodzą. Przykład Paterskiego jest tu idealny...zawodnik kisi się w Merxie, pokazał się z dobrej strony na zagranicznych wyścigach i tyle. Choć bardzo chciałbym żeby wrócił do proconti bo to jego miejsce to niestety obawiam się, że zostanie w najniższej lidze. I boję się, że taki los spotka też Stosza.

    • Wojtek680

     21 listopada 2019, 15:45 o 15:45

     Oto właśnie mi chodziło. Stosz jest jeszcze młody. a w ProConti jest wielu zawodników prezentujących niższy poziom od niego. Voster fakt rozwija się z roku na rok, ale prawie wszystkie wyścigi jakie jeździ to ogórki(o ile się nie mylę startowali w Czech Cycling Tour i Słowacji). Liczyłem, że zarówno on, Brożyna jak i Rekita znajdą zatrudnienie w ProConti, niestety myliłem się...

 3. Mario

  22 listopada 2019, 18:43 o 18:43

  To dziwna sprawa. Mieć sukcesy i zmieniać klub. Myślę że CCC go już nie chciało, szkoda mi, ale w Voster z Franczakiem będę robić rozpierduche. Niech pokaże tym z CCC co stracili 💪

  • reko

   22 listopada 2019, 23:02 o 23:02

   ale kto go nie chciał? Na Devo za stary na Team za słaby...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: