Team Ineos zainwestował w Carlosa Rodrigueza

koszulka Team Ineos

18-letni Carlos Rodriguez podpisał czteroletni kontrakt z brytyjskim zespołem Ineos.

Hiszpan zwerbowany został po sezonie, w którym wygrał Gipuzkoa Klasika (1.1), Tour de Gironde (2.1) oraz mistrzostwo Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas. Do tego zapisał 6. lokatę w Trophée Centre Morbihan (2.Ncup).

Rodriguez sukcesy odnosił już przed rokiem: oprócz tytułu mistrza Hiszpanii w jeździe na czas juniorów zdobył brąz mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego, wygrał etap Trophée Centre Morbihan, zajął 4. miejsce w Tour de Gironde, 5. w Trophée Centre Morbihan i 6. w juniorskim Paryż-Roubaix.

Jako junior reprezentował juniorski oddział zespołu Kometa, ekipy założonej przez Alberto Contadora. Kategorię młodzieżową ominie i kolarskiego fachu uczył się będzie od razu na poziomie WorldTour.

Nie mam złudzeń, to duży przeskok. Trening będzie cięższy, wyścigi znacznie szybsze. Myślę, że jeśli będę wytężenie pracował, to krok po kroku uda mi się zaadaptować do ścigania na poziomie WorldTour. To mój cel na kolejne sezony i jestem w najlepszym ku jego realizacji miejscu

zadeklarował młody Hiszpan.

Carlos miał naprawdę dobre wyniki w hiszpańskich wyścigach i w ostatnich 2-3 sezonach wyrósł na jednego z najlepszych, jeśli nie na najlepszego kolarza w swojej kategorii wiekowej

zaznaczył trener brytyjskiej ekipy, Xabier Artetxe.

Będzie zaczynał od podstaw, poszuka swojego miejsca w peletonie. Myślę, że może być bardzo dobrym góralem w przyszłości. To duży talent, inteligentny facet, który już studiuje inżynierię na uniwersytecie. To dla niego ważne by połączyć studia z kolarstwem. Nam nie chodzi o wyniki ani o to jak wypadnie w wyścigach, ważne by mógł uczyć się jak najwięcej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: