Szymon Krawczyk wzmocni CCC Development Team

Szymon Krawczyk znalazł się w składzie kontynentalnej ekipy CCC Development na sezon 2020.

Polska grupa poinformowała o pozyskaniu 21-latka, który przez ostatnie trzy sezony reprezentował ekipę Voster ATS. To drugi transfer ogłoszony przez młodzieżówkę CCC Team: wcześniej kontrakt podpisał Czech Petr Kelemen.

Krawczyk to zawodnik łączący kolarstwo torowe z szosowym. W barwach ekipy Voster zajął w tym roku 6. miejsce w Visegrad 4 Bicycle Race- GP Slovakia (1.2), a rok temu nieźle finiszował na etapach Karpackiego Wyścigu Kurierów. Na torze jest członkiem kadry średniodystansowej.

Wychowanek KTK Kalisz jako junior zdobywał srebro (2016) i brąz (2015) mistrzostw Europy w wyścigu drużynowym na dochodzenie, srebro w wyścigu punktowym (2015) i złoto w omnium (2016). W 2016 roku został także mistrzem świata juniorów w wyścigu punktowym. W gronie elity w 2018 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym.

Szymon to silny zawodnik, który z pewnością sprawdzi się w naszej ekipie podczas wyścigów rozgrywanych na płaskich i pofałdowanych terenach. Mimo młodego wieku, może pochwalić się solidnym doświadczeniem wyścigowym. To również jest cenne, w kontekście misji naszej ekipy - chcemy jak najlepiej kształcić kolarzy poniżej 23-ego roku życia. Dlatego skład opieramy nie tylko na pierwszorocznych orlikach, ale również na zawodnikach takich jak Szymon - młodych i obytych w peletonie

– powiedział w komunikacie ekipy Robert Krajewski, prezes i dyrektor sportowy CCC Development Team.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: