Chris Froome po kolejnym zabiegu

Chris Froome tydzień temu przeszedł operację biodra i łokcia. Brytyjczyk po zabiegu kontynuuje proces rehabilitacji, wciąż mając nadzieję na powrót w sezonie 2020.

Czterokrotny zwycięzca Tour de France ponownie trafił na szpitalny stół. Tym razem lekarze usunęli mu metalowe śruby i płytki mocujące, które początkowo założyli w czerwcu po tym, jak kapitan zespołu Sky połamał się w trakcie Criterium du Dauphine.

W wyniku wypadku Brytyjczyk musiał zrezygnować z udziału w lipcowej „Wielkiej Pętli”. Froome w ostatnich tygodniach wrócił na rower, pod koniec października wziął udział w oficjalnej prezentacji przyszłorocznej edycji francuskiego wyścigu, udał się też do Japonii na Saitama Criterium, choć w samym wyścigu nie startował.

Operacja na początku listopada ma być ostatnim zabiegiem po feralnej kraksie.

Froome'a czeka kilkotygodniowa przerwa, do treningów powróci prawdopodobnie pod koniec grudnia. Póki co sprawność odzyskuje przy pomocy fizjoterapeutów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: