Grupa CCC zakończy sezon w Chinach

CCC Team od czwartku rywalizować będzie na trasie chińskiej etapówki WorldTour Gree-Tour of Guangxi.

Dyrektor sportowy, Jackson Stewart zapowiada, że zespół nastawia się na agresywną jazdę oraz etapy sprinterskie.

Jedziemy do Chin, by zakończyć sezon w dobrym stylu. W programie jest kilka płaskich etapów, które powinny rozstrzygnąć się po masowym sprincie i liczymy na to, że na nich będziemy w czołówce. Josef Cerny, Kamil Gradek, Gijs Van Hoecke, Guillaume Van Keirsbulck i Francisco Ventoso będą starali się walczyć w ucieczkach oraz wspierać w końcówce naszych sprinterów, Jonasa Kocha i Jakuba Mareczkę. Włoch wielokrotnie wygrywał w Chinach i mamy nadzieję, że będzie kontynuował tę passę. Będzie to nie tylko ostatni wyścig zaliczany do UCI WorldTour w tym roku, ale też ostatni w ogóle w sezonie 2019 dla CCC Team. Liczymy na to, że uda się go zakończyć dobrym wynikiem

– powiedział Stewart.

Jakub Mareczko cieszy się na to powrót na chińskie trasy, gdzie odniósł ponad 30 zwycięstw w wyścigach niższej rangi.

To dla mnie ostatnia szansa w tym roku, by zaprezentować się w sprincie i mam nadzieję, że zdołam ją w pełni wykorzystać. Przed nami kilka płaskich etapów i pomimo tego, że sezon jest długi, nadal jestem bardzo zmotywowany, by powalczyć o wysokie lokaty. Bardzo się cieszę, że znowu wystartuję w Chinach, skąd mam wiele miłych wspomnień i skąd zawsze udawało się przywieźć dobry wynik. Uważam, że jestem we właściwej formie i jestem gotowy, by zakończyć sezon na wysokim poziomie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    15 października 2019, 21:32 o 21:32

    ciekawe czy Gradek pokusi się o top 10 generalki? U konkurencji piszą, że dla Mareczki to może być ostatni wyścig w CCC Team.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: