Kristijan Koren i Borut Bozic zdyskwalifikowani

Słoweńcy Kristijan Koren oraz Borut Bozic zostali zdyskwalifikowani na dwa lata za złamanie przepisów antydopingowych, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Koren przepisy dopingowe złamać miał w latach 2011-2012, Bozic natomiast w 2012 roku. Unia informacje w tej sprawie otrzymała od austriackich organów ścigania, które zajmują się doktorem Markiem Schmidtem oraz organizowaną przez niego siatką dopingową, którą policjanci rozbili w lutym 2019 roku w toku tzw. Operation Aderlass.

Obaj dotychczas tymczasowo zawieszeni przyjęli wymiar kary nałożony przez Unię. Od decyzji odwoływać się mogą ich narodowe organizacje antydopingowe oraz Światowa Agencja Antydopingowa (WADA).

32-letni Koren do tego sezonu reprezentował ekipę Bahrain-Merida, natomiast Bozic, który zawodową karierę zakończył w 2018 roku, w zespole pełnił rolę dyrektora sportowego.

W wyniku informacji przekazanych przez śledczych do UCI, cztery lata zawieszenia otrzymali wcześniej Austriacy Stefan Denifl, Christina Kollmann-Forstner i Georg Preidler, przy czym temu ostatniemu prokuratura postawiła dodatkowo zarzuty oszustwa sportowego. Dwa lata dyskwalifikacji otrzymał za to były kolarz Alessandro Petacchi, a do współpracy z lekarzem z Erfurtu przyznał się także były kolarz Danilo Hondo.

Tymczasowo zawieszony pozostaje Chorwat Kristijan Durasek (UAE Team Emirates). UCI w komunikacie nie odniosła się do jego sprawy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. annajozeDRC

    9 października 2019, 19:02 o 19:02

    W 2026 przeczytamy, ze Pogacar i Roglic zostali zdyskwalikowani za za doping w roku 2019. Ach, ci Slowency 🙁

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: