Pavel Kochetkov kolejnym nabytkiem CCC Team

Rosjanin Pavel Kochetkov podpisał dwuletni kontrakt z polskim zespołem CCC Team.

Grupa w komunikacie prasowym poinformowała o pozyskaniu 33-letniego zawodnika, który ostatnie sześć sezonów spędził w grupie Katusha-Alpecin.

Kochetkov w ostatnich latach pracował na Ilnura Zakarina, na swoim koncie w ostatnich latach zapisując tylko tytuł mistrza Rosji w wyścigu ze startu wspólnego (2016).

Kończymy budowanie składu na sezon 2020 i cieszymy się, że możemy ogłosić, iż do CCC Team dołączy Pavel Kochetkov. Będzie on reprezentował nasze barwy w latach 2020-2021. Pavel będzie mocnym wzmocnieniem jako wartościowy pomocnik, szczególnie dla Ilnura Zakarina, z którym ścigał się w jednej ekipie przez ostatnie pięć lat. Jako, że Rosja to ważny rynek dla naszego sponsora tytularnego, firmy CCC, cieszymy się, że wzmocnimy naszą pozycję w tym kraju i marka CCC oraz CCC Team będą tam jeszcze bardziej widoczne

– motywował transfer manager ekipy, Jim Ochowicz.

Kochetkov w barwach CCC spotka swojego kolegę, Ilnura Zakarina, który polską ekipę prowadzić będzie w wyścigach etapowych. Rosjanin to siódmy zaciąg grupy Ochowicza, poprzednio kontrakty podpisali Matteo Trentin, Fausto Masnada, Michał Paluta, Jan Hirt oraz Georg Zimmermann.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. DDD

  9 października 2019, 16:21 o 16:21

  Mało widoczny ostatnio zawodnik inie najmłodszy.
  Może jako pomocnik dla Zakarina ale... Słabo trochę.
  Liczyłem na bardziej efektowne info o transferach.
  Czekamy teraz na Denisa i.... Będzie super.

 2. KACZAKWILI

  9 października 2019, 19:48 o 19:48

  Głupszego transferu chyba zrobić nie mogli. Rozumiem wsparcie dla Zakarina, ale nie tędy droga. Sądecki co rusz zapowiada, że CCC będzie stawiało na Polaków, a póki co mamy ich 4. Jeżeli mam kibicować zagranicznym emerytom, to dziękuję za taką "polską" grupę...

 3. Wojtek680

  9 października 2019, 20:25 o 20:25

  Nie spodziewałem się, że Zakarin ma tyle do powiedzenia jeśli chodzi o ściąganie swoich gregario do ekipy, bo inaczej tego transferu wytłumaczyć nie umiem. Kochetkov ma już swoje lata, wyników nigdy nie miał, góralem na pewno jest słabszym niż choćby Zoidl, który wrócił do Felbermayr. Szkoda, bo za niego kogokolwiek z grupy Valter, Małecki, Aniołkowski, Stosz czy Brożyna można było wziąć, ba nawet równolatka Paterskiego....

 4. reko

  11 października 2019, 13:18 o 13:18

  no cóż...transfer teoretycznie głupi i niezrozumiały. Ale z drugiej strony patrząc na ambicję firmy CCC, które są globalne a sam koncern takim się staje to jest to zrozumiałe. Wzięli Zakarina i w pakiecie przyszedł jego ziomek. Rynek rosyjski jest bardzo ważny dla nich, podobnie jak niemiecki zatem z tej perspektywy zrozumiały. To nigdy nie będzie w pełni polska grupa ( z powodów marketingowych i sportowych ), a jeśli komuś z tym źle to niech ocenia projekt całościowa ( CCC Develop., Copernicus ). Wtedy zmienia się perspektywa i widać, że CCC robi dużo dla polskiego kolarstwa i po to żeby wychować sobie polskie talenty. Mam nadzieję, że rozwiną idę CCC Grody o jakieś poważne wyścigi w kwietniu i wrześniu.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: