Il Lombardia 2019. De la Parte na czele CCC Team

Victor de la Parte poprowadzi grupę CCC na trasach Mediolan-Turyn (9 października) oraz Il Lombardia (12 października).

Hiszpan w niedzielę na trzecim miejscu zakończył CRO Race (2.1), czyli Wyścig Dookoła Chorwacji. 33-latek, 21. kolarz Giro d'Italia, na górskich trasach Piemontu spróbuje wywalczyć dla polskiego zespołu wynik w czołówce kończących sezon klasyków.

33-latek w drugiej części sezonu nie miał dużo szczęścia. Po 10. miejscu w Tour of Austria ruszył na Vuelta a Espana, ale kraksa na 6. etapie skończyła się złamaniami żebra i łopatki.

Jestem naprawdę zadowolony z prezentowanej formy. Dobrze mi się jechało w Chorwacji, dobrze było wrócić po kraksie na trasie Vuelty. Trudno opisać jako dużo wysiłku włożyłem w dojście do siebie. Chciałem skończyć sezon na rowerze, te starty to świetny sposób zakończenia sezonu. Mediolan-Turyn i Il Lombardia to jedne z najpiękniejszych wyścigów w roku i można się nimi cieszyć, jeśli ma się nogi

– powiedział De la Parte w komunikacie zespołu.

Hiszpanowi na trasie ostatniego monumentu, "wyścigu spadających liści", pomogą przejawiający ochotę do agresywnego ścigania Niemiec Simon Geschke, Belg Serge Pauwels, Amerykanin Joey Rosskopf i Austriak Riccardo Zoidl.

Pod znakiem zapytania stoi natomiast forma Portugalczyka Amaro Antunesa, który w Chorwacji ucierpiał w kraksie. Wyścigi we Włoszech będą wyjątkowymi dla Holendra Laurensa Ten Dama, który na ich trasach po raz ostatni w karierze przypnie numery startowe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: