Matteo Trentin apeluje o poprawę zabezpieczeń tras

Po wypadku Alvaro Hodega na ostatnim kilometrze Tour de l'Eurométropole głos w sprawie bezpieczeństwa zabrał Matteo Trentin. Włoch z Mitchelton-Scott chce zmian w zabezpieczaniu finiszy wyścigów.

23-leni Hodeg wychodząc z finałowego zakrętu na ulicach Tournai zaczepił o podstawę metalowej barierki oddzielającej peleton od kibiców. Młodzian z zespołu Deceuninck-Quick-Step uderzył głową w wystający metalowy ogranicznik i długo leżał nie dając żadnego znaku życia. W niedzielę przeszedł operację w Belgii – doznał złamania kości obojczykowej, dwóch żeber i przedramienia.

Trentin zareagował na to zdarzenie domagając się od Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) wprowadzenia zakazu ustawiania podobnych barierek, które zresztą niepierwszy raz znalazły się w ogniu krytyki.

Problem jest ogólny, nie chodzi tylko o ostatni kilometr wyścigu. Barierki tego typu umieszczone są również w innych miejscach, gdzie pędzimy z prędkością 60 km/h. Takie barierki powinny być zabronione. WSZĘDZIE. Popatrzcie, jak bardzo są one niebezpieczne. Czy na mistrzostwach świata czy na czasówkach Grand Tourów w tym roku. Przecież wszędzie na świecie można kupić barierki z płaskimi nogami

– napisał na Twitterze doświadczony zawodnik Mitchelton-Scott, aktualny wicemistrz świata.

Zabezpieczenie trasy po raz kolejny trafia na czołówki gazet: podczas Tour de France barierki stanęły na drodze Wouta van Aerta (Jumbo-Visma), którego odniesiona kontuzja wykluczyła z rywalizacji do końca sezonu.

UCI powinna się zająć tymi sprawami, a nie długością skarpetek, dyskwalifikacjami za coś, co ciągle się dzieje, podawaniem jedzenia z samochodu drużynowego na ostatnich 20-30 kilometrach, zakazem radiowym na MŚ, zmniejszaniem numerów startowych na koszulkach, punktualnością na prezentacjach, które i tak się wydłużają

– dodał Trentin.

Podobnego zdania co Włoch jest też jego rodak Jacopo Guarnieri (Groupama-FDJ).

Czy Unia chce coś zrobić dla naszego bezpieczeństwa, zamiast dyskwalifikować ludzi za niewłaściwą długość skarpetek? Dlaczego w dalszym ciągu dochodzi do takich sytuacji, jak w przypadku Hodega?

– napisał na Twitterze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    8 października 2019, 09:44 o 09:44

    przywalił solidnie...dobrze że tylko na tym się skończyło.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: