CRO Race 2019: etap 6. Gloria Alessandro Fedeliego, triumf Yatesa

Adam Yates

Brytyjczyk Adam Yates (Mitchelton-Scott) wygrał 5. edycję Wyścigu Dookoła Chorwacji, CRO Race.

Ostatni etap, zakończony rundami w Zagrzebiu, wygrał 23-letni Włoch Alessandro Fedeli (Delko Marseille Provence), który na mecie o 2 sekundy ubiegł Słoweńca Jana Tratnika (Bahrain-Merida) i Austriaka Floriana Kiernera (Team Felbermayr - Simplon Wels).

Yates finiszował siódmy, 5 sekund za zwycięzcą i bez trudności obronił wywalczoną na sobotnim etapie koszulkę lidera. W klasyfikacji generalnej Brytyjczyk wyprzedził Włocha Davida Villellę (Astana) oraz Victora de la Parte (CCC Team).

Wyniki 6. etapu CRO Race 2019 (2.1), Sveta Nedelja - Zagrzeb (154 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence3:22:14
2.Jan TratnikBahrain-Merida00:02
3.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
4.Stef KrulMetec-TKH
5.Alex EdmondsonMitchelton-Scott00:05
6.Dušan RajovićAdria Mobil
7.Adam YatesMitchelton-Scott
8.Sjoerd BaxMetec-TKH
9.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
10.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
11.Brent BookwalterMitchelton-Scott
12.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team
13.Paolo SimionBardiani-CSF00:12
14.Davide VillellaAstana Pro Team
15.Maciej PaterskiWibatech Merx00:14
16.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels
17.Andrey ZeitsAstana Pro Team
18.Domen NovakBahrain-Merida
19.Joey RosskopfCCC Team
20.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
21.Alexis GuerinDelko Marseille Provence00:17
22.Víctor de la ParteCCC Team
23.Nathan EarleIsrael Cycling Academy00:20
24.Rok KorošecLjubljana Gusto Santic00:23
25.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels00:24
26.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
27.Mirco MaestriBardiani-CSF
28.Felix EngelhardtTirol KTM Cycling Team
29.Serge PauwelsCCC Team
30.Dominik RöberP&S Metalltechnik
31.Radoslav RoginaAdria Mobil
32.Luca CoviliBardiani-CSF
33.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate
34.Vadim PronskiyAstana Pro Team00:30
35.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec00:32
36.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels00:35
37.Callum ScotsonMitchelton-Scott00:44
38.Timon LodererTeam Hrinkow Advarics Cycleang
39.James FouchéMitchelton-Scott00:47
40.Bert De BackerVital Concept-B&B Hotels00:51
41.Delio FernándezDelko Marseille Provence00:52
42.Matthieu JeannesTeam Illuminate00:56
43.John MandryschP&S Metalltechnik01:00
44.Marceli BogusławskiWibatech Merx01:06
45.Jonathan DinklerP&S Metalltechnik01:10
46.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate01:11
47.Félix Alejandro BarónTeam Illuminate
48.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels01:18
49.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels01:22
50.Grega BoleBahrain-Merida01:28
51.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec01:31
52.David PerAdria Mobil
53.Matic GrošeljLjubljana Gusto Santic
54.Georg ZimmermannCCC Team01:34
55.Dylan BouwmansMetec-TKH01:46
56.Heinrich HausslerBahrain-Merida01:51
57.Anatoliy BudyakWibatech Merx01:54
58.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec01:56
59.Michael BrescianiBardiani-CSF02:14
60.Claudio LonghitanoTeam Illuminate02:45
61.Yevgeniy GidichAstana Pro Team02:57
62.Lars van Den BergMetec-TKH02:59
63.Arvid De KleijnMetec-TKH
64.Ziga RučigajLjubljana Gusto Santic03:42
65.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
66.Florian GamperTirol KTM Cycling Team04:03
67.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy04:42
68.Patrick MüllerVital Concept-B&B Hotels
69.Marco MaroneseBardiani-CSF
70.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic
71.Michał PodlaskiWibatech Merx
72.Tobias NoldeP&S Metalltechnik
73.Jonas SonnleitnerP&S Metalltechnik
74.Bartosz WarchołWibatech Merx
75.Javier MorenoDelko Marseille Provence
76.Dominik HrinkowTeam Hrinkow Advarics Cycleang04:46
77.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
78.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy
79.Danny van Der TuukMetec-TKH
80.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team
81.Jonas RappTeam Hrinkow Advarics Cycleang04:50
82.Andreas HoferTeam Hrinkow Advarics Cycleang
83.Kacper KistowskiWibatech Merx
84.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
85.Daniil FominykhAstana Pro Team
86.Laurens Ten DamCCC Team
87.Yuriy NatarovAstana Pro Team04:54
88.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels
89.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team05:00
90.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team05:03
91.Riccardo ZoidlCCC Team
92.Aljaž OmrzelAdria Mobil05:13
93.Alessandro PessotBardiani-CSF05:24
94.Janez BrajkovičAdria Mobil
95.Marko KumpAdria Mobil
96.Luka PibernikBahrain-Merida,

Klasyfikacja końcowa:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Adam YatesMitchelton-Scott20:57:05
2.Davide VillellaAstana Pro Team00:22
3.Víctor de la ParteCCC Team00:29
4.Andrey ZeitsAstana Pro Team00:42
5.Domen NovakBahrain-Merida00:50
6.Alexis GuerinDelko Marseille Provence01:09
7.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels01:25
8.Brent BookwalterMitchelton-Scott01:42
9.Sjoerd BaxMetec-TKH01:45
10.Radoslav RoginaAdria Mobil02:09
11.Serge PauwelsCCC Team03:03
12.Vadim PronskiyAstana Pro Team03:33
13.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate03:46
14.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels04:30
15.Luca CoviliBardiani-CSF05:11
16.Mauro FinettoDelko Marseille Provence05:43
17.Maxime ChevalierVital Concept-B&B Hotels07:37
18.Anatoliy BudyakWibatech Merx07:39
19.Joey RosskopfCCC Team11:19
20.Nathan EarleIsrael Cycling Academy11:30
21.Matthieu JeannesTeam Illuminate12:32
22.Javier MorenoDelko Marseille Provence13:04
23.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy13:11
24.Yevgeniy GidichAstana Pro Team14:30
25.Dominik RöberP&S Metalltechnik15:18
26.Grega BoleBahrain-Merida15:33
27.Felix EngelhardtTirol KTM Cycling Team15:42
28.Maciej PaterskiWibatech Merx16:41
29.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate16:47
30.Stef KrulMetec-TKH16:50
31.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels16:51
32.Callum ScotsonMitchelton-Scott16:54
33.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels17:22
34.Félix Alejandro BarónTeam Illuminate17:32
35.Georg ZimmermannCCC Team18:01
36.Heinrich HausslerBahrain-Merida18:26
37.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec19:11
38.Janez BrajkovičAdria Mobil19:27
39.Jan TratnikBahrain-Merida19:48
40.Dylan BouwmansMetec-TKH20:31
41.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
42.Mirco MaestriBardiani-CSF20:48
43.Matic GrošeljLjubljana Gusto Santic21:21
44.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence21:29
45.Alex EdmondsonMitchelton-Scott22:46
46.Bartosz WarchołWibatech Merx22:47
47.Riccardo ZoidlCCC Team22:55
48.Delio FernándezDelko Marseille Provence23:24
49.Patrick MüllerVital Concept-B&B Hotels24:15
50.Lars van Den BergMetec-TKH24:28
51.Danny van Der TuukMetec-TKH26:04
52.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec26:21
53.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic27:08
54.Luka PibernikBahrain-Merida28:07
55.John MandryschP&S Metalltechnik28:21
56.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic28:53
57.Paolo SimionBardiani-CSF29:27
58.Marceli BogusławskiWibatech Merx
59.Rok KorošecLjubljana Gusto Santic29:48
60.Kacper KistowskiWibatech Merx30:03
61.Timon LodererTeam Hrinkow Advarics Cycleang30:48
62.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels30:51
63.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels30:55
64.Aljaž OmrzelAdria Mobil31:12
65.Ziga RučigajLjubljana Gusto Santic31:50
66.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec32:22
67.Arvid De KleijnMetec-TKH32:30
68.Michael BrescianiBardiani-CSF32:38
69.Bert De BackerVital Concept-B&B Hotels32:47
70.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team33:07
71.Alexander CatafordIsrael Cycling Academy33:43
72.David PerAdria Mobil33:51
73.Michał PodlaskiWibatech Merx34:40
74.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team34:41
75.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team36:00
76.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team36:05
77.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels37:29
78.Laurens Ten DamCCC Team37:58
79.Tobias NoldeP&S Metalltechnik38:31
80.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels38:46
81.Daniil FominykhAstana Pro Team39:18
82.Marco MaroneseBardiani-CSF39:31
83.Dušan RajovićAdria Mobil40:44
84.Marko KumpAdria Mobil
85.Yuriy NatarovAstana Pro Team41:04
86.Dominik HrinkowTeam Hrinkow Advarics Cycleang41:21
87.Jonathan DinklerP&S Metalltechnik42:59
88.James FouchéMitchelton-Scott43:06
89.Florian GamperTirol KTM Cycling Team44:34
90.Samuele RiviTirol KTM Cycling Team44:39
91.Jonas RappTeam Hrinkow Advarics Cycleang49:33
92.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic51:07
93.Claudio LonghitanoTeam Illuminate51:42
94.Andreas HoferTeam Hrinkow Advarics Cycleang55:35
95.Jonas SonnleitnerP&S Metalltechnik58:05
96.Alessandro PessotBardiani-CSF1:03:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: