Gran Premio Bruno Beghelli 2019. Niepowstrzymany Sonny Colbrelli

Sonny Colbrelli

Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) wygrał w Monteveglio 24. edycję włoskiego wyścigu jednodniowego Gran Premio Bruno Beghelli.

Włoch pokonał w finale Hiszpana Alejandro Valverde (Movistar Team) oraz Australijczyka Jacka Haiga (Mitchelton-Scott).

Na zawodników czekała trasa o długości 199 kilometrów, na którą składały się dwie rundy. Pierwsza z nich wyprowadzała peleton z Monteveglio na szosy prowincji Bolonia. Po 45 kilometrach ściganie wracało do miasta, a tam czekała 14-kilometrowa runda z podjazdem Zappolino (1,5 km; 5,3%), którą kolarzom przyszło pokonywać dziesięciokrotnie.

Po starcie uformowała się trzyosobowa ucieczka w składzie: Stepan Kurianov (Gazprom-Rusvelo), Tommaso Fiaschi (Team Beltram Tsa-Hoppla-Petroli Firenze) i Emil Dima (Giotti Victoria - Palomar). Grupka uzyskała 10 minut przewagi, ale dla peletonu nie była większym zagrożeniem. 42 kilometry przed metą ostatni z uciekinierów został złapany przez grupę zasadniczą.

Na rundach wokół Monteveglio nie było jednak spokojnie. Aktywnie jechały zespoły Ineos i Jumbo-Visma. Na ostatnim podjeździe pod Zappolino na czele pozostawali Gianni Moscon i Neilson Powless, którzy jednak szybko zostali wchłonięci przez peleton, z którego próbował oderwać się Guillaume Martin (Wanty-Gobert).

Na zjeździe z premii górskiej, gdy do mety pozostało zaledwie 5 kilometrów, uformowała się 7-osobowa grupa, która rozstrzygnęła losy wyścigu między sobą. Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) wykorzystał pracę zespołowego kolegi Ivana Garcii Cortiny i pewnie sięgnął po swoje drugie w karierze zwycięstwo w GP Bruno Beghelli. Drugi metę przeciął Alejandro Valverde (Movistar Team), a trzeci uplasował się Jack Haig (Mitchelton-Scott). Peleton przyprowadził Andrea Pasqualon (Wanty-Gobert), który zajął 8. miejsce.

Polscy kolarze nie startowali.

Wyniki Gran Premio Bruno Beghelli 2019 (1.HC), Monteveglio – Monteveglio (199,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sonny ColbrelliBahrain-Merida
2.Alejandro ValverdeMovistar Team
3.Jack HaigMitchelton-Scott
4.David GauduGroupama-FDJ
5.Bauke MollemaTrek-Segafredo
6.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
7.Iván García CortinaBahrain-Merida
8.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
9.Sep VanmarckeEF Education First
10.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: