Kategorie: Kolarstwo kobiet

Firmy Boels i Dolmans wycofają się ze sponsorowania kolarstwa

Firmy Boels i Dolmans z końcem sezonu 2020 przestaną sponsorować żeńską grupę Boels Dolmans oraz wyścigi kolarskie.

Główni sponsorzy najlepszej żeńskiej ekipy świata o swojej decyzji poinformowali podczas zorganizowanej w Harrogate konferencji prasowej. Firma Boels, zajmująca się wynajmem maszyn budowlanych, kontenerów i sprzętu wyposażeniowego, oraz Dolmans Landscaping, zajmująca się szeroko pojętą inżynierią lądową, swoje zaangażowanie kontynuowali będą do końca 2020 roku.

15-miesięczny okres wypowiedzenia ma dać szansę ekipie oraz organizatorom wyścigów na znalezienie nowych partnerów.

Obie firmy od 2012 roku sponsorują ekipę Boels Dolmans, która w ostatnich latach stała się najlepszym zespołem świata. W jej barwach ścigały się i ścigają się Megan Guarnier, Evelyn Stevens, Elizabeth Armitstead, Anna van der Breggen, a udziałem zawodniczek ekipy stały się liczne zwycięstwa, w tym cztery ostatnie tytuły mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego.

Ta zmiana oznacza, że Boels Dolmans nie będzie zespołem Women's WorldTour w sezonie 2020, gdyż wymogi Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) zakładają czteroletnią gwarancję dla zarejestrowanej ekipy.

Firma Boels środki inwestowała także w wyścigi takie jak ardeńskie klasyki czy, jako główny sponsor, w Holland Ladies Tour, dziś znany jako Boels Ladies Tour.

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36