Firmy Boels i Dolmans wycofają się ze sponsorowania kolarstwa

Firmy Boels i Dolmans z końcem sezonu 2020 przestaną sponsorować żeńską grupę Boels Dolmans oraz wyścigi kolarskie.

Główni sponsorzy najlepszej żeńskiej ekipy świata o swojej decyzji poinformowali podczas zorganizowanej w Harrogate konferencji prasowej. Firma Boels, zajmująca się wynajmem maszyn budowlanych, kontenerów i sprzętu wyposażeniowego, oraz Dolmans Landscaping, zajmująca się szeroko pojętą inżynierią lądową, swoje zaangażowanie kontynuowali będą do końca 2020 roku.

15-miesięczny okres wypowiedzenia ma dać szansę ekipie oraz organizatorom wyścigów na znalezienie nowych partnerów.

Obie firmy od 2012 roku sponsorują ekipę Boels Dolmans, która w ostatnich latach stała się najlepszym zespołem świata. W jej barwach ścigały się i ścigają się Megan Guarnier, Evelyn Stevens, Elizabeth Armitstead, Anna van der Breggen, a udziałem zawodniczek ekipy stały się liczne zwycięstwa, w tym cztery ostatnie tytuły mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego.

Ta zmiana oznacza, że Boels Dolmans nie będzie zespołem Women's WorldTour w sezonie 2020, gdyż wymogi Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) zakładają czteroletnią gwarancję dla zarejestrowanej ekipy.

Firma Boels środki inwestowała także w wyścigi takie jak ardeńskie klasyki czy, jako główny sponsor, w Holland Ladies Tour, dziś znany jako Boels Ladies Tour.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: