Mistrzostwa świata

MŚ Yorkshire 2019. Wyścig młodzieżowców skrócony

Trasa wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23, który w piątek ma odbyć się w ramach mistrzostw świata, została zmodyfikowana ze względów bezpieczeństwa.

Organizatorzy w porozumieniu z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI) poinformowali, że wyścig młodzieżowców zacznie się 10 minut wcześniej niż planowano i zostanie skrócony o jedną rundę w Harrogate. To złożyć się ma na 173-kilometrową trasę, w której finale do pokonania będą dwie rundy.

Wyścig rozpocznie się o 14:00 (15:00 czasu polskiego) w Doncasterze, a jego przewidywany finisz organizatorzy wyznaczyli na godzinę 18:35 (19:35 czasu polskiego).

UCI w osobnym komunikacie potwierdziła, że za decyzją stoją względy bezpieczeństwa, gdyż zapowiadane na piątek warunki atmosferyczne nie napawają optymizmem. Późniejszy finisz wyścigu w tych warunkach stanowiłby także problem dla prowadzących transmisję telewizyjną mediów.

Decyzja powzięta została bezpośrednio po wyścigu jazdy indywidualnej na czas młodzieżowców. Ten odbywał się w akompaniamencie ulewy, a stojąca w koleinach drogi woda stała się przyczyną kilku poważnych upadków.

Paweł Gadzała

Del Toro przed Rafałem Majką w Asturii | Zaproszenie na Memoriał Królaka

Etap prawdy Tour of Türkiye dla Franka van den Broeka. W Garcii triumf Mirre Knaven. Wiadomości i wyniki z piątku,…

26 kwietnia 2024, 17:57

Tour de Romandie 2024: etap 3. Brandon McNulty wygrywa czasówkę

Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał trzeci etap Tour de Romandie, jazdę indywidualną na czas.

26 kwietnia 2024, 17:42

Najciekawsze górskie trasy rowerowe – dla początkujących i zaawansowanych

Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.

26 kwietnia 2024, 11:26

Gianetti potwierdza, Pogacar jedzie po dublet | Życiowy sukces Thibaua Nysa

Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.

25 kwietnia 2024, 20:50

Tour de Romandie 2024: etap 2. Thibau Nys triumfuje w Les Marécottes

Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.

25 kwietnia 2024, 17:20

Wyścig olimpijski i Tour de France Femmes celami Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…

25 kwietnia 2024, 08:41